06.05.2019

Viru bussiterminal avati 7. mail 2004

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul läbib Viru bussiterminali tänase seisuga terminali ca 1/3 kesklinna läbivast ühistranspordiliiklusest. Tööpäeviti väljub terminalist 800 reisi ja tipptundidel 55 autobussi tunnis. Aastal 2018 kasutas terminalis igapäevaselt ühistransporti keskmiselt 6700 sõitjat.

 

Andrei Novikovi sõnul väärivad tunnustust kõik need, kes 15 aasta Viru Bussiterminali terminali tööd on korraldanud ja tänapäevastele nõudmistele vastavalt kaasajastanud. „Bussiterminali ootesaal on varustatud nelja suure infotablooga, millel kuvatakse autobusside reaalaja väljumiste info ja lisaks on kõikides peatustes täiendav infotabloo. Elektroonilistelt puutetundlike monitoridega infotabloodelt saab informatsiooni kõigi Tallinna  ühissõidukite sõiduplaanide kohta.“

Aastal 2018 toimus bussiterminali lae renoveerimine summas 626 tuh eurot, millest 166,7 tuh finantseeris Viru Keskus. Renoveeriti terminali ripplagi koos üleminekuga LED valgustitele, uuendati kõik seinapinnad ning värviti kandepostid. IT valdkonnas alustati terminali peatuste infotabloode üleviimist LED monitoridele.

 

Viru keskuse autobussiterminalis on ametis neli operatiivkorraldajat, kes töötavad graafiku alusel. Operatiivkorraldajate ülesandeks on elektroonilise juhtimissüsteemi abil jälgida ühistranspordiliiklust terminalis ja ümberkaudsetel tänavatel ning vajadusel sekkuda liiklusohutuse tagamiseks või käivitada eriolukord pommiähvarduse, tulekahju, ummikute või avariide korral. Eriolukorra puhul antakse sõitjatele info terminali sulgemise ja busside ümbersuunamise kohta. Bussiterminal avatakse hommikul kell 05:00 ja suletakse õhtul kell 24:00.

 

„Paraku seisab Tallinn probleemi ees, et 15 aastat tagasi rajatud terminal toimib hästi aga on kitsaks jäänud,“ tõdes Novikov. „Tasuta ühistransport ning  Tallinna valglinnastumine esitavad uusi nõudmisi ja juba täna tuleb otsida uusi lahendusi, milleks on näiteks Tallinna kesklinna maa-aluse ühistranspordi terminali laiendamine.“

 

 

Uudise rubriigid: