08.11.2011

Kristiine tööotsijate klubi kursuste edukalt lõpetanud saavad lõputunnistused

Täna, 8. novembril kell 15.15 toimub Kristiine Sotsiaalkeskuses lõpuüritus, kus töötute klubi kursuste edukalt lõpetanutele antakse tunnistusi. Kristiine tööotsijate klubi lõputunnistused antakse kokku 42 inimesele.

Kristiine linnaosa vanema Andrei Novikovi sõnul on oluline, et töötu oma murega üksi ei jääks. “Töötuks jäädes oluliseks uue töö leidmine. Ei loe see, kas oled kõrgharidusega või mitte - tööpuudus on üks suuremaid probleeme, sest et tööturult eemalejäetus on Eestis peamine vaesuse põhjus,” ütles Novikov. “Tallinn Aitab programmi raames valmistab töötute klubi töö kaotanud inimesi ette edukaks tööotsinguks ja suurendab motivatsiooni konkureerimiseks tööturul.»

Kristiine ettevõtlike tööotsijate klubi kogunes kaheksa korda. Tasuta koolituse käigus kuulati loenguid, arutleti probleemide üle järgmistel teemadel enese sisevaatlus, CV ja motivatsioonikiri, tööintervjuu, majandamisoskused ja võlanõustamise teenus, sotsiaalteenused, Tallinna tööbüroo teenused, tervislik eluviis ja ettevõtluse olemus. Vene keelne grupp tegeles kahe psühholoogi juhtimisel eneseanalüüsiga teemadel: minu vajadused ja ootused, minu võimalused ja motivatsioon, minu tugevused ja nõrkused, suhtlemisoskused, mina kui edukas kandideerija.