13.10.2020

Ühineme Tallinna linna maskikandmise soovitusega

Tallinn kutsub üles kandma maski olukorras, kui ei ole võimalik inimeste vahel turvalist distantsi hoida. Palume, et ka meie turgude külastajad antud soovitust järgiksid.

„Tallinnas on koroona levik kõrgem kui see oli kevadel ning viirushaiguste periood on tegelikult alles ees. Seetõttu soovitame rahvarohketes kohtades, näiteks ühistranspordis ja siseruumides kanda viiruse leviku ennetamiseks maski. Kui suudame oma käitumisega viiruse levikut aeglustada, on lootust vältida karme meetmeid, mis elu taaskord seisma paneksid,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.
Terviseameti meditsiinijuht Arkadi Popovi sõnul on maski kandmine tõhus profülaktika, mis vähendab vajadust hiljem haigusega võidelda. „Võib jääda petlik mulje, et Covid-19 ei ole ohtlik. Ka sel sügisel on terve hulk inimesi sattunud koroona tõttu haiglasse, mitmed juhitavale hingamisele ja mitu inimest on surnud. Me ei pea olema hirmul, vaid ettevaatlikud. Maski kandmisse peaks suhtuma kui uude harjumusse, millega peame elama vähemalt järgmise kevadeni,“ ütles dr Popov.

Uudise rubriigid: