18.03.2020

Tallinna info seoses koroonaviirusega

Tallinna linn lähtub koroonaviiruse leviku tõkestamisel nii Terviseameti kui ka Vabariigi Valitsuse soovitustest ning on rakendanud ka täiendavaid meetmeid.

UUS! Tallinna Linnavalitsus otsustas vabastada pealinna munitsipaallasteaedades käivate laste vanemad lasteaia kohatasust alates eriolukorra kehtestamisest 16. märtsist kuni aprilli lõpuni.  Vaata  SIIT

Tallinna linn lähtub koroonaviiruse leviku tõkestamisel nii Terviseameti kui ka Vabariigi Valitsuse soovitustest ning on rakendanud ka täiendavaid meetmeid. 

Valitsus kuulutas Eestis välja eriolukorra 1. maini. Keelatud on kõik avalikud kogunemised.  

Avatud on riiklik kriisitelefon 1247, mis vastab koroonaviirusega seotud küsimustele.

Linna töötajad ja teenistujad jätkavad linlaste teenindamist tavapärases rütmis. Küll aga pakuvad teenindajad haigustunnustega klientidele näomaski ja käte desinfitseerimise võimalust, millest keeldumisel on teenindajatel õigus suunata klienti kasutama suhtlemiseks teisi kanaleid (e-kirjad, telefon, koduleht jne).  

Tervis; ReisimineKoolidLasteaiadNoortekeskusedÜhistransportSotsiaalabiMuu elukorraldus

Olukorda jälgitakse pidevalt ning infot uuendatakse jooksvalt.  
  

Tervis

 • Eestis välja kuulutatud eriolukorra tõttu saavad haigestunud või hoolduslehte vajavad töötavad inimesed patsiendiportaalis digilugu.ee haiguslehe ise avada. Vt lisa Eesti Haigekassa kodulehelt 
 • Haiglate töö on eriolukorras töökindluse tagamiseks ja patsientide kaitseks ümber korraldatud. Loe lisa

 • Tervisemure korral saab nõu perearstilt või perearsti nõuandeliinilt 1220, välismaalt helistades +372 634 6630. Vajadusel suunatakse kõne hädaabinumbrile 112.   
         

Reisimine

 • Seoses kiiresti areneva olukorraga üle maailma ja võimalike ootamatute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega ei soovita välisministeerium praegu kellelgi välisreisile suunduda. Samuti palutakse kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju.

Välisministeeriumi info seoses koroonaviirusega (KKK) 
Välisministeeriumi konsulaarinfo (24h): +372 53 01 9999, konsul@mfa.ee  

 • Kõik inimesed, kes saabuvad välismaalt Eestisse peavad jääma 14 päevaks isolatsiooni. Lubatud on ainult hädavajalikud käigud, näiteks toidupoodi.
 • Piiriületuspunktides ja lennujaamades on kehtestatud sanitaarkontroll tuvastamaks inimeste koroonaviiruse haigussümptomeid. Riiki sisenemisel tuleb täita ankeet, et oleks võimalik kindlaks teha nende viibimise päritolu.
 • Viiruse leviku fookuseks on saanud kogu Euroopa, haiguse tõus jätkub kõigis riikides. Lisaks Itaaliale on suure nakatumisega riikide hulka lisandunud Hispaania ja Prantsusmaa. Vt ka Reisi targalt (koroonaviirus)     
 • Tallinna Linnavalitsuses ning kõikides linna hallatavates on tühistatud kõik välislähetused. Linnapea 11. märtsi käskkirja kohaselt ei planeerita lähetusi ja õppereise välisriikidesse, juba planeeritud välislähetused tühistatakse ning külalisi riskipiirkondadest ei kutsuta. Käskkiri kehtib 10. maini 2020.    
          

Koolid 

 • Koolides on peatatud tavapärane õppetöö ning mindud üle kaug- ja koduõppevormile.
 • Tallinna õpilastel on alates 18. märtsist vajadusel võimalus saada sooja koolilõunat. Perel tuleb endast koolile teada anda, sest toit tellitakse vastavalt soovijate arvule. Infot toidu kätte saamise kohta jagavad koolid.

 • Erivajadustega õppurite haridusasutuste õppetööd käsitletakse eraldi.
 • Peatatud on huvihariduse andmine, va juhul, kui on võimalik distantsõpe.
 • Tallinnas ongümnaasiumide sisseastumiskatsed edasi lükatud 9. maini, sisseastujatele annavad infot koolid. Loe lisaks
 • Koolihooned on kinni ka väljarentimiseks ja huvitegevuse korraldamiseks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi juhend koolidele seoses COVID-19 levikuga 
   

Lasteaiad

Kõiki lasteaedadu korraga ei sulgeta, olukorda käsitletakse juhtumipõhiselt. Vältimaks nakkuse edasikandumist peavad lasteaiad oma töö korraldamisel arvestama piirangutega, mis on välja toodud Haridus- ja teadusministeeriumi antud juhises lasteaia- ja lastehoiuteenuse tagamiseks. Laste üleandmine tuleb korraldada väljaspool lasteaia hoonet. Lasteaeda ei tohi siseneda mistahes haigusnähtudega isikud.    
    

Noortekeskused

Kõik noortekeskused on küll suletud, kuid Tallinna noorsootöötajad on noorte jaoks kättesaadavad ja viivad tegevusi läbi sotsiaalmeedia vahendusel. Pakutavate võimaluste kohta on leitav Tallinna noorteinfo lehel
     

Ühistransport

 • Tallinna ühistranspordis on sõit kõigile ajutiselt tasutaLoe lisa 

 • Busside ja trollibusside esiuksest siseneda ega sealt väljuda ei saa ning sõidukijuhtide kaitseks luuakse sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani. Loe lisa 
 • Päeval puhastatakse busside ja trammide käepidemeid ning öösiti enne uuesti liinile saatmist läbivad bussid põhjaliku kuivpesu. Vaatamata sellele on ühistransport viiruste levikuks soodne koht. Sõitjad saavad ka ise viiruste perioodil ennast ja kaassõitjaid hoida, jälgides esmaseid põhimõtteid viiruse leviku tõkestamiseks.   
    

Sotsiaalabi

Tallinn aitab koduteenusel olevaid eakaid ja erivajadusega inimesi ka eriolukorra ajal, samuti osutatakse teisi linna sotsiaalteenuseid. Loe lisa
  

Muu elukorraldus

 • Kehtestatud on viibimiskeeld avalikuks kasutamiseks mõeldud spordisaalides, jõusaalides, saunades, spaades, spordiklubides, basseinides, veekeskustes, ujulates, päevakeskustes ja laste mängutubades. Linnale kuuluvad spordiasutused korraldavad võimalusel noorte treeningtegevust kaugjuhendamise ja individuaalkavade alusel. Spordivõistlused on keelatud 1. maini. 
 • 1. maini on külastajatele suletud muuseumid ja kinod. Etendused, kontserdid ja konverentsid on keelatud. Raamatukogud on avatud piiratud ulatuses. 
 • Sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes kehtib külastuskeeld.

       

Täiendav info

Uudise rubriigid: