26.08.2019

Projekti „On Board“ Tallinna töörühm valis seminaril koostööprojekte

22. augustil 2019 tutvus URBACT III projekti „Haridusasutuste ja kogukonna koostöö arendamine – On Board“ Tallinna töörühm haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ võimalustega ning valis siinsetele haridusasutustele sobivaid koostööprojekte.

Seminar algas töörühma juhi Katrin Parve (Tallinna Haridusamet) kokkuvõttega rahvusvahelisest projektikohtumisest Halmstadis (Rootsi). Nagu Tallinnas, peetakse ka Halmstadis oluliseks haridusasutuste avamist koostööks ja õppimiseks väljaspool klassiruumi. Viiakse läbi projekte koos lastevanemate, teadlaste, ettevõtete ja teistega, et õppimine oleks mitmekülgne ja eluline. Toetatakse, koolitatakse ja juhendatakse õpetajaid ühiste eesmärkide saavutamisel, soodustatakse üksteiselt õppimist ja hea praktika jagamist. Inimesi tunnustatakse uute algatuste ja heade ideede eest, et julgustada neid sellel teel jätkama. Inspireerivad olid ka Halmstadi haridusinnovatsiooni näited: katselabor-klassiruum, „ajugümnaasium” jt.

Halmstadi eeskujul korraldati Tallinna seminaril projektilaat, kus sai tutvuda partnerlinnade jagatud projektidega ja valida välja need, mida viia läbi Tallinna haridusasutustes. Meeskonnad kohandasid projekte oma piirkonna ja asutuste vajaduste ning võimalustega ning pakkusid välja idee, millega edasi töötada. Näiteks Mustamäe linnaosa lähtus Viladecans’i projektist „Emotions“ ning otsustas tegeleda laste emotsionaalse intelligentsi arendamisega. Tallinna Kadaka Lasteaed koostöös Tallinna Ülikooliga oli sarnase projektiga juba alustanudki ning loodetavasti kasvab see ühe lasteaia seinte vahelt peagi välja.    

Haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ üle-eestiline koordinaator Kristi Krilovs rääkis seminaril võimalustest, mida annab haridusasutustele võrgustikus osalemine, liituma on oodatud nii koolid kui ka lasteaiad. Kuna huvi ettevõtlikkuse arendamise ja võrgustiku tegevuse vastu on suur, otsustati Tallinna ettevõtluspäeval korraldada töörühma liikmetele põhjalikum koolitus.

Tavapäraselt võõrustab iga seminari üks asutus projektimeeskonnast, seekord võttis töörühma vastu Põhja-Tallinna Noortekeskus. Oma maja töid ja tegemisi tutvustas külalistele juhataja Maris Pošlin.

Iga seminar on ühtlasi ettevalmistus järgmisteks sammudeks. Seekord lepiti kokku, millist infot jagatakse ning kogutakse järgmisel rahvusvahelisel projektikohtumisel Albergaria-a-Velha’s (Portugal), mis toimub juba septembris (26.-27.09). Asuti koostama ka tegevuskava projektide elluviimiseks Tallinnas.

Tallinna töörühma kuuluvad: Tallinna Kunstigümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasium, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Tallinna Kelmiküla Lasteaed, Pelguranna Lasteaed, Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Tallinna Lasteaed Karikakar, Tallinna Kopli Ametikool, Põhja-Tallinna Noortekeskus, Mustamäe Noortekeskus, Haabersti Noortekeskus, Tallinna Haridusamet, Tallinna Noorsoo- ja Spordiamet, Tallinna Ettevõtlusamet, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, õpilased, lapsevanemad jt.

Pildialbum: Projekti „On Board“ Tallinna laiendatud töörühma seminar Põhja-Tallinna Noortekeskuses (22.08.19)

20190822_133205 (Large) (2)

20190822_150744 (Large) (2)

20190822_155343 (Large) (2) 

Vox Pop: Tallinna töörühma liikmed räägivad oma ootustest projektile

City: Tallinn
Diarist: Leini Jürisaar (Tallinn Education Department)
Title: The ULG of Tallinn selected collaborative projects at the seminar
Entry: 8
Date: 23.08.2019

Uudise rubriigid: