06.12.2005

Tallinna noortekonkursid võitsid EBS ja noortegrupp "3 Tarka".

Tallinna linnapea Jüri Ratas kuulutas täna Raekojas välja konkursside "Suured teod Tallinna noortele" ja "Tallinna noorte suured teod" võitjad.

Jüri Ratase sõnul vajab suuresti vabatahtlikkusele tuginev noorsootöö toetust ja tähelepanu nii omavalitsuselt kui riigilt.

"Usun, et viimastel aastatel on Tallinn siin tublisti edasi liikumist - Tallinna Õpilasmalev on saanud tõeliselt tuule tiibadesse, hiljuti ellu kutsutud Tallinna Noortenõukogu on avanud noortele otsetee linnajuhtide juurde, " rõhutas Ratas. "Teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod näitavad aga, et Tallinn on tõepoolest nooruslik linn."

Kategoorias Suured teod Tallinna noortele osutus võitjaks Estonian Business School, kes toetas noori mittetulundusühingust BGC Grupp sel sügisel Tallinnas toimunud karjäärikonverentsi „Sinu võimalused 06" ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Kategoorias Tallinna noorte suured teod osutus võitjaks noortegrupp „3 Tarka", kuhu kuuluvad Kristjan Kuutok, Tanel Keskküla ja Margus Lellep. Noormehed on sellel aastal võitnud Eesti õpilasfirmade konkursi, esinenud ettekannetega noorteüritustel ja seminaridel, nad on Tallinna Noorsootöö keskuse poolt organiseeritava üritustesarja „Ettevõtja või ettevõetav" ning konkursi „Noorte Nokia" eestvedajad. Noormehed tegutsevad aktiivselt Junior Achievementi Arengufondi vilistlasorganisatsiooni töös ning tegelevad „Töövarjupäeva" ettevalmistamisega.

Esimeses kategoorias leidsid äramärkimist veel noorteühing N.O.V.A liikluskasvatusvõistluse „Vigurivänt" läbiviimise eest ja mitteulundusühing Aktiivikeskus ekstreemsportliku seiklusrogaini „Libahundi jälg" korraldamise eest.

Teises kategoorias märgiti ära noorte sotsiaalmeedia projekt „Ole ise!", Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi koostöö vaimupuudega noortega ja infobro?üüri väljaandmine ning mitteulundusühingu Rampade Org projekt (leongusari) „Subkultuurid aja kaleidoskoobis".

Kokku esitati konkurssidele 23 nominenti.

Võitjad selgitas välja Tallinna Linnavalitsuse juurde moodustatud komisjon koosseisus Kaia Jäppinen, Maria Beljatskaja, Jaak Raie, Ilona-Evelyn Rannala, Silver Pramann, Ülly Enni, Triin Tuulik, Aleksandr Kulakov ja Keio Soomelt.

Uudise rubriigid: