02.05.2006

Tallinna koolide renoveerimine kiireneb

Tallinna Linnavalitsus kavatseb homsel istungil linnavolikokku saata otsuse eelnõu, mille eesmärgiks on erasektorist konkursi korras leida kümne kooli renoveerijad.


Projekti eesmärgiks on leida erapartner, kelle hooleks jääb vastavate koolide renoveerimine, ehitustööde finantseerimine ning pikaajaline haldamine ja hooldamine vastavalt linna poolt koostatud lähteülesannetele.

Linn hakkab erapartnerile maksma lepingus fikseeritud üüri, mille muutumine on seotud tarbijahinnaindeksi muutustega.

Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on Tallinna linnale kaasaegse õpikeskkonna loomine väga oluline. "Kaasaegsete tingimuste saavutamiseks, arvestades koolihoonete vanust ja seisukorda, tuleb koolid võimalikult kiirelt renoveerida. Kuna riik tegi võimatuks linna edasise koostöö Riigi Kinnisvara AS-iga, on see võimalik vaid koostöös erasektoriga," sõnas Jäppinen ja lisas, et selline projekt on Eestis esmakordne.

Hoonestusõigus seatakse kinnisasjadele, kus asuvad Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Tallinna Kristiine Gümnaasium, Tallinna Laagna Gümnaasium, Kalamaja Põhikool, Karjamaa Gümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Sikupilli Keskkool, Tallinna Nõmme Gümnaasium ja Tallinna Ühisgümnaasium.

Otsuse kohaselt seatakse koolide kinnistutele tähtajaline ja tasuline hoonestusõigus.

Uudise rubriigid: