23.11.2006

Connect Eesti hommikusemiar

Seminar toimub 05.detsembril 2006 8.30 -10.30 Tallinna Linnavalituse Residentsis, Roosikrantsi 4b.

Esinejad

Mart Enn Koppel (Patendibüroo Koppel OÜ) ja
Jaak Ostrat (Patendibüroo Lasvet OÜ)

POOLTÕDEDEST PATENDIKAITSEL

Patendikaitset ümbritseb arvukalt müüte ja pooltõdesid – kui sisestada Google otsingumootorisse väljend “myths about patents", siis avaneb umbes 40 lehekülge. Huvitav on aga see, et ühe autori müüt on teise tõde ja vastupidi.

Näiteks üks peab müüdiks patendi kaitsmise suurt maksumust, teine aga seda, et patendikaitse saamine on odav ja lihtne. Üks peab müüdiks seda, et igaüks võib patenditaotluse koostada ja esitada, teine aga seda, et patenditaotluse esitamine on nii keeruline, et vaid kõrgesti kvalifitseeritud spetsialist hakkama saab. Müütideks peetakse nii seda, et patendid on väärtuslikud kui ka seda, et nad ei ole väärtuslikud. Arvatakse, et patendid aitavad monopolistidel oma positsiooni kindlustada ja arvatakse, et patente kasutatakse eelkõige “sügavate taskutega” sihtmärkide ründamiseks. Ühelt poolt arvatakse, et näiteks tarkvara või elusorganismide puhul on patendikaitse kohatu ja teisalt arvatakse, et neiski valdkondades on patendid vajalikud. Ühed arvavad, et patenditaotluse esitamisele peavad eelnema põhjalikud uuringud ning teised leiavad, et taotluse peaks esitama võimalikult kiiresti.

Kuidas nende ja teistegi pooltõdede ja müütide vahel mõistlike valikuid teha, arutlevad Mart Enn Koppel Patendibüroost Koppel OÜ ja Jaak Ostrat Patendibüroost Lasvet OÜ Connect Eesti hommikuseminaril. Mart Enn Koppel vaatleb valikuid ja võimalusi USA väikeettevõtja näitel, kes sai insenerist leiutajaks, müüs litsentsi USA juhtivale meditsiinitehnikafirmale, käis kohut teise juhtiva USA meditsiinitehnikafirmaga ning kes parasjagu müüb järjekordset tehnoloogiat Fortune 500 ettevõttele. Jaak Ostrat lisab oma kogemusi pikaajalisest patendikaitse koostööst Eesti ettevõtjate ja teadlastega.

Ettevõtjad saavad väga edukalt kasutada patendikaitse võimalusi, kui nad valivad endale sobiva ja jõukohase strateegia – kasutades võimaluste piires ära riigi poolseid toetusmeetmeid (EAS), vähendades patenditaotluste ettevalmistamisega seotud kulutusi, jagades töid ja tegevusi mõistuspäraselt oma töötajate ja välise nõustaja vahel, ning kontrollides patenditaotluse esitamise ja patendi jõushoidmisega seotud lõive patendikaitse sihtriikide targa valikuga.

Seminarile registreerimine on võimalik Connect eesti kodulehel www.connectestonia.net või e-kirjal janita@connectestonia.net

Osalustasu on 150 EEK ( + km) MTÜ Connect Eesti liikmesfirmadest ja 250 EEK (+km) teistele osalejatele. Tähtaeg registreerimiseks on 01. detsember 2006.

Hea meelega vastame teie küsimustele ja ettepanekutele!
Parimate tervitustega,

Tarvo Tamm
Connect Eesti
Tel +372 6397986
GSM +372 50 64231
Skype tarvo.tamm
e-mail tarvo.tamm@connectestonia.net

Uudise rubriigid: