12.12.2006

Tallinn tunnustas noori ja noorsootöö tegijaid

Linnapea Jüri Ratas tänas Tallinna Raekojas pealinna parimaid noorsootöö tegijaid, ühtlasi kuulutati välja tunnustusauhindade "Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod" ning "Tallinna aasta noorsootöötaja" võitjad.


Linnapea Jüri Ratas märkis oma kõnes, et väga vajalik on, et noorte inimeste väärt ideed ja algatused jõuaksid avalikkuse ette ja saaksid reaalsuseks, sest noortel endil napib tihti oskusi ja vahendeid ise oma mõtteid ellu viia. "Usun, et viimastel aastatel on linn noortega tehtava töö osas silmapaistvalt edasi liikunud," ütles Ratas. "Linna ja noorteühendustega koostöös toimuvad Tallinnas näiteks Noorteööd, mille eesmärgiks on eelkõige pakkuda noortele mõnuainetevaba ja kultuurset ajaveetmist ka öötundidel. Teiseks heaks näiteks on Tudengipäevad."

Tunnustusauhindade mõlemas kategoorias anti välja üks peaauhind ja äramärkimist leidis kolm tublimat. Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele" võitis peaauhinna laste- ja noortefilmide festival JUST Film. Tänavune JUST Film paistis silma rohke osalejate arvuga, samas oli see noori kaasav, kuna noortele anti võimalus osaleda žürii töös, lisaks osalesid noored erinevatel kohtumistel ja aruteludel.

Äramärkimist leidsid Mustamäe Avatud Noortekeskus projektiga "Heategevuse kohvik", Harry Egipt projektiga "Väike Tantsumaraton" ja Tallinna Noorte Muusikute Keskus oma muusikaüritustega.

Kategoorias "Tallinna noorte suured teod" võitis peaauhinna MTÜ BGC Grupp, kes juba mitmendat aastat korraldab noorte karjäärikonverentsi "Sinu Võimalused". Äramärkimist leidis MTÜ Noorte Loomingu projekt "Piiiritus", MTÜ Vabadus: Noorte Liikumine projektiga "Pöördepunkt" ja MTÜ Igiliikur projektiga "Noorteöö 2006". Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis Mustamäe Linnaosa Valitsuse erinoorsootöötaja Tiiu Aasmäe, keda premeeriti 10 000 krooniga.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul soovib linn esile tõsta, tunnustada ja tutvustada üldsusele noori ja noorsootöö tegijaid. "Linn väärtustab oma noori ja nendega tegelejaid, seepärast on Tallinn kuulutanud ka järgmise aasta noorteaastaks," märkis Jäppinen.

Lisaks allkirjastas Raekojas spordi- ja noorsooameti juhataja Jaak Raie koostöölepingud Noorteaasta 2007 kuldsponsoritega, kelleks on SEB Eesti Ühispank, AS Postimees ning Clear Channel OÜ.

Uudise rubriigid: