11.12.2007

Tallinn tunnustas noorsootöö tegijaid

Täna, 11. detsembril kuulutati välja tunnustusauhindade „Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod”, „Tallinna aasta noorsootöötaja” ja „Tallinna Noorteaasta 2007 Tegija” võitjad.


Tallinn tunnustas ja autasustas noori, kes on hakkama saanud suure teoga, organisatsioone, kes on pööranud tähelepanu noortele ja tublimaid noorsootöötajaid traditsioonilise linnapea piduliku vastuvõtuga Tallinna Raekojas.

Tunnustusauhindade „Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod” kategoorias anti välja üks peaauhind ja äramärkimist leidsid kaks tublimat. Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele” võitis peaauhinna MTÜ Ühing Alkoholivaba Eesti, mis 2007. aasta maikuus avas Tallinnas esmakordselt alkoholivaba noortekohviku. Noortekohvik on oma igapäevase vabatahtliku ja mittetulundusliku tegevuse tõttu suurepäraseks näiteks noorsootöös. Äramärkimist leidsid Tallinna Noorsootöö Keskus projektiga „Rannanoortekeskus” ja Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikud noored projektiga „Kas tunned oma õigusi?”.

Kategoorias „Tallinna noorte suured teod” võitis peaauhinna MTÜ Õpilasest Ettevõtjaks, kes korraldas noortele konverentsi „Õpilasest ettevõtjaks”. Ära märgiti Haabersti Avatud Noortekeskuse tublid noored Kristiina Carter ja Nancy Truuvert, kes juhendavad noortekeskuses showtantsuringe endast noorematele.

„Noorsootöö tegevused muutuvad iga aastaga aina mitmekesisemaks, seetõttu oli žüriil väga raske otsustada. Valiku tegemisel eelistasime tegevusi, mis on noorele arendavad aga samas mõeldud piisavalt suurele hulgale,” ütles Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Rein Ilves.

Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis Tallinna Noorsootöö Keskuse Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Laura Kalaus, keda premeeriti 10 000 krooniga.

„Tallinna Noorteaasta 2007 Tegija” võrdseteks võitjateks tunnistati Noortelehe Point peatoimetajad Eliis Vennik ja Triin Rebane ning Noorteaasta tervisliku kokaraamatu eestvedaja Anni Arro.

Tallinn tunnustab noortele suunatud suuri tegusid kolmandat korda, aasta parimat noorsootöötajat aga teist korda. Tunnustusauhind „Tallinna Noorteaasta 2007 Tegija” anti välja ainult käesoleval aastal, sest 2007. aasta oli pealinnas kuulutatud Tallinna Noorteaastaks 2007.Täpsema info saamiseks pöörduge:

Kadri Riitsaar
640 4647
Kadri.Riitsaar@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: