06.02.2008

Raekoja platsil esitletakse raamatukogubussi

Ülehomme, 8. veebruaril kell 10-12 esitletakse Raekoja platsil Tallinna Keskraamatukogu uut raamatukogubussi, samas tehakse teatavaks ka bussi nimi.

Kõik huvilised saavad raamatukogubussiga tutvuda Tallinna Raekoja platsil kella 10-12.00, sealt liigub buss edasi Mustamäele Kännukuke raamatukogu lähistele (Lehola bussipeatuse kõrval olev parkla), kus raamatukogubussiga saab tutvuda kella 13-16.00.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et raamatukogubussi idee positiivne vastuvõtmine ning idee teostumine näitavad nii linna kui ka -elanike jätkuvalt sügavat huvi kultuuri- ja teadmiste vastu. "Hoolimata sellest, et tänapäeval on inimestel üha uusi võimalusi oma vaba aja sisustamiseks ning kasutada internetti nii tööl kui ka kodus, siis Tallinna raamatukogude külastatavus ei ole kahanenud, vaid pigem vastupidi," tõdes Jäppinen. "Loodetavasti toob raamatubuss kõigile lugemisrõõmu ja leiab ka palju uusi kirjandushuvilisi."

Tallinna Keskraamatukogu kuulutas eelmise aasta sügisel välja võistluse raamatukogubussile sobiva nime leidmiseks. Ühtekokku laekus 119 nimepakkumist, mille seast vastav komisjon tegi valiku.

Raamatukogubuss hakkab oma teenuseid pakkuma Tallinna piirkondades, kus raamatukogusid ei ole läheduses, näiteks Kristiines, Lasnamäel, Astangul, Nõmmel ning Mähe ja Pirita-Kose piirkondades. Bussi liikumiseks määratakse kindlaks marsruut ja ajagraafik. Raamatubuss on 12 meetrit pikk ja mahutab umbes 4000-4400 teost. Lugejad saavad bussist raamatuid koju laenutada, kasutada otsinguarvutit ja vaadata erinevaid väljapanekuid. Ratastoolis liikujale on raamatukokku juurdepääsuks kasutada ka invatõstuk.

2005. aasta novembris kinnitati Keskraamatukogu arengukava aastateks 2005-2009, kus lugejateeninduse arendamise eesmärgi all toodi ettepanekuna välja raamatukogubussi ostmine ja selle abil teeninduse pakkumine linnaosades, kus raamatukoguteenindus on ebapiisav.

Möödunud aasta mais kirjutatigi alla leping Tallinna linna ja Soome firma Kiitokori OY vahel bussraamatukogu ehitamiseks ning tänavu jaanuaris jõudis buss Tallinnasse, kus tehti bussi välis- ja sisekujundus.

Lisainfot raamatukogubussist leiab Tallinna Keskraamatukogu kodulehelt: http://www.keskraamatukogu.ee/buss  

 

Uudise rubriigid: