21.02.2008

Lapsed panustavad kultuuripealinna teatritegemisega

Laupäeval, 29. märtsil 2008 tähistatakse Tallinna Ühisgümnaasiumisis (Nõmme, Valdeku 13) teatrikuud algklasside lühinäidendite festivaliga.

Kuna lisaks teadmiste omandamisele on lapsele oluline end koolis hästi tunda, on festivali korraladajad pannud sellele tähendusliku pealkirja: „Koolirõõmu ja õnne festival KRÕF“.

Festivali korraldaja soovib Tallinna eesti- ja venekeelsete koolide algklasside õpilastele pakkuda arendavat tunnivälist tegevust, aga ka väärtustada eesti keelt ja kultuuri. Festival loob võimaluse eesti ja vene koolide õpilastele loomulikuks integratsiooniks läbi toreda ühistegevuse.

Igast koolist saab festivalil esindada üks kollektiiv. Esitada tuleb eestikeelne näidend pikkusega kuni 20 minutit. Näidendeid vaatab žürii, kes toob esile kõikide kollektiivide tugevad küljed. Truppidele antakse välja eripreemiaid ja peaauhind.

KRÕF-iga on Tallinna Ühisgümnaasiumil plaanis alustada pealinna koolide algklassiõpilastele mõeldud lühinäidendite festivalide sarja, mis toimuks igal aastal teatrikuul ning kulmineeruks 2011. a märtsis Euroopa kultuuripealinna ürituste raames.

Läbi festivalide sarja saab kõige väiksematele õpilastele teadvustada, et Tallinn on Euroopa kultuuripealinn 2011 ning teater on kultuuri osa. Lapsed saavad olla ise aktiivseteks osalejateks teatri tegemisel. Näitlemise abil õpivad lapsed ennast nii sõnas kui ka liikumises paremini väljendama. Ühine teatritegemine annab võimaluse vene koolide õpilastele integreeruda Eesti ühiskonda, kuna õpilased saavad läbi loova tegevuse praktiseerida ja kinnistada eesti keele oskust. Suureneb õpilaste huvi tutvuda kirjanike ning nende loominguga.

Auhindade ja meenetega toetavad festivali Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Lisainfo
Liivia Kivit
Tallinna Ühisgümnaasium
Tel 53961867, 58119317
e-post liivia.kivit@tyhg.edu.ee

Uudise rubriigid: