24.11.2008

Vanas raudteejaama hoones avatakse Järve noortekeskus

Homme, 25. novembril kell 15 avavad Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Kaia Jäppinen aastaid tühjana ja kasutuna seisnud Järve raudteejaama hoones noortekeskuse, kus ümbruskonna noored saavad arendavalt, mitmekesiselt ja turvaliselt oma vaba aega veeta.

Järve noortekeskus (Alajaama 1) on avatud kõigile noortele, sh ka liikumispuudega noortele. Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul eristub avatav Järve noortekeskus teistest omasugustest eelkõige selle poolest, et pakub kaasalöömise- ja eneseväljendamise võimalust foto-, video- ja filmi- ehk meediahuvilistele noortele. „Järve noortekeskuse eesmärgiks on ärgitada noori loovalt mõtlema ning selleks pakub keskus väga erinevaid vahendeid: arvutid ja programmid, foto- video-paljundustehnika jms.," märkis Jäppinen. „Keskusesse on oodatud nii need noored, kes on juba tuttavad avarate multimeedia võimalustega kui ka need, kes soovivad end selles vallas täiendada."

Noortekeskuses on võimalik töödelda fotosid ja videosid, kujundada ja printida plakateid ja voldikuid, salvestada ja töödelda muusikafaile ja kasutada muid multimeedia võimalusi.

Praegu muinsuskaitse all oleva Järve jaamahoone on projekteerinud üks rahvusliku ehituskunsti suurkujusid ja sellele alusepanijaid, rahvusromantilise ja juugendliku ehituskunsti peamisi viljelejaid Karl Burman (1882-1965). Järve raudteejaam valmis 1926. aasta suvel ning on arvatavasti projekteeritud 1925. aastal, olles arhitekti poolt arendatud juugendstiili rahvusromantilise suuna hilisemaid näiteid tema loomingus.

 

Uudise rubriigid: