22.01.2009

Tallinn püsib seitsme arukama kogukonna seas

Tallinn valiti juba kolmandat korda maailma seitsme kõige intelligentsema kogukonna sekka.

Tänavuse seitsme maailma intelligentseima kogukonna nimekiri avalikustati 21. jaanuaril Honolulus Havail toimunud Intelligent Community Forumil (ICF). Seitsme intelligentsema sekka valitud linnad ja regioonid on oma majandusliku arengu poolest 21. sajandi musternäited, selline parimate nimekiri koostati juba seitsmendat korda.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul on Tallinna järjekordne nimetamine seitsme maailma intelligentsema linna hulka meile kõigile ja ka riigile väga suur tunnustus. Tallinna nominatsiooni põhjendatakse kõrgelt arenenud e-süsteemidega, muuhulgas on leidnud äramärkimist Euroopa kõige kõrgetasemelisem ID-kaardi süsteem, Tallinna Tehnoloogiapark, ligi 700 avalikku internetipunkti ja edukad e-riigi programmid.

Esiseitsmikusse kandideeris üle 400 kogukonna kogu maailmast. Lisaks Tallinnale kuuluvad tänavu intelligentsemate kogukondade hulka veel Stockholm (Rootsi), Bristol (USA), Eindhoven (Holland), Issy-les-Moulineaux (Prantsusmaa) ning Fredericton ja Moncton (mõl. Kanada). Fredericton kuulus koos Tallinnaga esiseitsmikusse ka eelmisel aastal. Eelmisel aastal valiti seitsme sekka veel Dundee (Šotimaa), Gangnami rajoon Soulis (Korea), Kirde-Ohio (USA), Westchester New Yorkis (USA) ning Winston-Salem (USA).

Mullu mais New Yorgis toimunud maailma intelligentseimate kogukondade valimisel ja pidulikul lõpuüritusel pälvis Tallinn Intelligent Community Forumi (ICF) ühe kolmest eriauhinnast, millega tunnustati eelkõige linna ja riigi koostööd turvalise e-teenuste keskkonna rajamisel. Tunnustati Tallinna ja riigi koostööd turvalise e-teenuste keskkonna rajamisel ning konkreetsete toimivate rakenduste väljatöötamisel. Tallinna linnasekretäri Toomas Sepa sõnul tõsteti eriti esile e-kooli rakenduse kasutuselevõttu kõikides Tallinna koolides, m-parkimise laialdast levikut ja ID-pileti edulugu. Konverentsil osalenutele pakkus suurt huvi ka meil rakendatud dokumentide elektroonilise töötlemise süsteem. „Tänavu on oodata ka Intelligent Community Forumi poolt korraldatavat õppereisi Euroopasse, sh Eestisse," ütles Sepp.