28.10.2009

Aegna laevaliin ületas eelmise aasta rekordi

Aegna laevaliini tänavune navigatsiooniperiood osutus rekordiliseks, kuna eelmise aasta tulemus -10 000 reisijat - ületati sellel aastal ligi poole tuhande reisijaga.

 

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli hinnangul on rekordilise tulemuse taga mitu põhjust. „Esiteks kindlasti see, et linnapoolsed sihipärased ja pidevad jõupingutused Aegna saare  kui puhke- ja ajaveetmiskoha populariseerimiseks on kandnud vilju, mis kajastuvad ka saare külastatavuse numbrites," selgitas Mutli. „Teiseks, võrreldes läinud aastaga oli laevaliini navigatsiooniperiood kaks nädalat pikem ja reisijate kohtade arvu laeval suurendati 35-lt 47-le."

Abilinnapea lisas, et põhiline reisijatevoog sõltub suuresti ilmastikust ja linlaste ning külaliste  puhkuseperioodist, mida näitab  ka statistika. „Kui vaadelda reisijate arvu kuude lõikes, siis olid reisijaterohkemad juuli ja august: mai - 607, juuni - 1817, juuli - 3821, august - 3143, september - 935, oktoober - 89. Mais sõitis merelaev Juku Aegna vahet kaks nädalat ja oktoobris kolm," jätkas Mutli. „Juulis ja augustis, kui tung Aegna külastamiseks kõige suurem,  muudeti  vajadusel ka reisigraafikut ja tehti lisareise."

„Kokku teenindati reisijaid täpsustatud andmeil 270 reisiga edasi-tagasi arvestuses  rohkem kui möödunud hooajal - tervelt 10 412, mitte 9940 nagu 18. oktoobri Postimehest võisime lugeda. Eelmise aasta numbrid olid  284 reisi ja 10 003 reisijat," lausus Mutli.

 

 

Uudise rubriigid: