15.05.2012

Täna avatakse Tallinna kesklinnas seitse mälestustahvlit

Täna, 15. mail, kell 10.30 algab Tallinna päev seitsme mälestustahvli avamisega kesklinnas. Linnakodanikud on oodatud mälestustahvlite avamisele Tallinna Kunstihoone ette (Vabaduse väljak 8).

Mälestustahvlid avatakse maailmatasemel Eesti kunstnikule Eduard Viiraltile, heliloojale Lepo Sumerale, Eesti sümfoonilise ja kammermuusika ühele rajajale heliloojale Eino Ellerile, keeleteadlasele ja keele­uuendusliikumise algatajale Johhannes Aavikule ja luuletajale, prosaistile Johannes Semperile.

Lisaks paigaldatakse tahvlid Kunstnike majale ja Heliloojate majale, mis jäävad möödujatele meenutama seal aastate jooksul elanud suurmeistreid.

Kesklinna vanema Mihhail Korbi sõnul on mälestustahvlid ühelt poolt kultuurimälu hoidmine, kuid teisalt annavad need hoonetele vaimse mõõtme, mis väärtustab nii meie linna kui ka avab huvilistele ja Tallinna külalistele sidemed möödanikuga. „Kui 1248. aastal Tallinnale antud Lübecki linnaõigus tähendas Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade liitu, siis täna avatavad mälestustahvlid jäävad meenutama Eesti suurmeistreid, kes oma töö ja eluga on viinud nii meie kodulinna kui riigi mitte ainult Euroopa, vaid kogu maailma kultuurikaardile“.

Mälestustahvlid on varustatud QR koodiga, mis võimaldab huvilistel saada suurmeistrite kohta rohkem informatsiooni.

Mälestustahvlid on paigaldatud koostöös Tallinna linnavalitsuse ja Kultuuriväärtuste ametiga.

 

Allikas: Tallinna Kesklinna Valitsus

Uudise rubriigid: