10.08.2012

Üritustesarjas „Ava lava, Tallinn“ on järg Lõuna-Eesti käes

Tänasest pühapäevani on Tallinna Raekoja platsi vallutanud Lõuna-Eesti käsitöömeistrid ja kultuuriansamblid – teiste seas saab kuulda Ummamuudut, Väägvere külakapelli, Siidisõsarõt ja Tõrva laululapsi.

Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Aini Härmi sõnul on eelnevad üritused näidanud, kui pealinnas olid külas Lääne- ja Põhja-Eesti kultuuriansamblid, käsitöö- ja disainimeistrid ning kohaliku turismi propageerijad, et tegu on äärmiselt vajaliku ja köitva programmiga. „Tegemist on mitmesuunalise protsessiga: eri paigad saavad näidata, millega nad tegelevad ja mida on neil pakkuda Eestile laiemalt, teiselt poolt avardub tallinlaste ja pealinna külastatavate turistide silmaring,“ tõstab Härm esile üritustesarja keskset ideed. „Seekord on silmaringi avardajateks huvitava kultuuritausta ja pikkade traditsioonidega Lõuna-Eesti.“

Täna, 10. augustil on Raekoja platsi lava Anna-Minna tantsurühma ja Engepill pereansambli päralt, seejärel esinevad Tõrva laulustuudio lauljad. Tõrva Laulustuudio sai laiemale publikule tuntuks siis, kui sealne neidudekoor võitis 2009. aastal tihedas konkurentsis WAF-koori ja Euroopa Kultuuripealinna segakooriga Laululahingu. Oma kavadega astuvad ülesse Studio Joy Valgast, Eesti Mandoliinide Orkester, Tantsurühma Nii ja Naa ning päeva lõpus ansambel Ummamuudu, kelle „Kõnõtraat“ oli Eesti edetabelite tipus juba 1994. aastal. Homme, 11. augustil astuvad rahva ette Tartu valla rahvamuusika kollektiiv - Väägvere külakapell. Kapellis musitseerivad erinevas eas inimesed, kelle eesmärgiks on panna kuulajaid armastama rahvamuusikat ning ergutama noori mängima rahvapille. Pärast tantsurühma Oravad esinemist tulevad aga lavale Setu Lauluseltsi Siidisõsarõ liikmed, kelle kõikide juured ulatuvad teispoole Petseri piiri. Juhendaja Ilme Haavalo kinnitusel on laule nende repertuaaris nii palju, et võivad järjest laulda kohe mitu päeva. Päeva lõpetavad tantsurühm Päripidi ja Elva Puhkpilliorkester. Orkestri repertuaaris on palju Saksa šlaagreid, aga ka kergemat klassikalist muusikat ja klassikalist jazzi.

10. - 12. augustil toimub Raekoja platsil ka suvine laat, milles osalevad Lõuna-Eesti ettevõtjad ja kaubitsejad, kaasa saab lüüa töötubades (viltimine, sepistamine, puutöömeistrid jne). Harju tänava haljasalal saab „Ava lava, Tallinn“ programmi raames 31.augustini vaadata Arne Maasiku fotonäitust „Eesti aerofotod“. Näha saab fotosid kaunist maastikust Eesti eri paikadest.

 

 

Uudise rubriigid: