18.06.2002

Soome-Eesti suhete arendaja peab juubelit

Täna peab oma 60. juubelit teenekas Soome-Eesti suhete edendaja ja Tallinna "Helsingi Maja" looja Martti Asunmaa.

 

 Age Kristel Kartau

Kohe pärast Eesti taasiseseivumist 1991 loodi Martti Asunmaa algatusel Helsinki-Tallinna Seura, mis möödunud sügisel tähistas Tallinna "Helsingi Majas" oma 10. aastapäeva. Kümnendi keskel asutati ta eestvedamisel Helsingi-Tallinna Info, mille esialgsed ruumid Vana-Posti 7 jäid paari aastaga väikeseks. Samal ajal tundis ka Tallinna Soome Kool end Mustamäe gümnaasiumi ruumides ebamugavalt ja tänu Soomes käivitunud InterregIIa projektile leidis Asunmaa koostöös Tallinna ja Helsingi linnavalitsustega kinnistu Uus 32/34, kus tänasel päeval asub nii Tallinna Soome Kool kui niinimetetud "Helsingi Maja".

Tallinna "Helsingi Maja" juhataja Rein Sillamaa sõnul on Martti Asunmaa väga tore, sõbralik ja abivalmis inimene. Tema on ka Helsingi-Tallinn merealuse tunneli idee eestvõitleja ning Helsingi-Kesk-Euroopa kiirrongiliini lobby-töö peamine tegija. Rein Sillamaa sõnul pole see idee mitte sugugi nali. Praeguseks on see kava juba nii kaugel, et on paika pandud, kus tunnel peaks nimelt kulgema, ning välja arvestatud, kui palju kogu projekt maksma võib minna.

Tallinnast on juubelile kutsutud linnasekretär Toomas Sepp ja endine linnapea Peeter Lepp. Martti Asunmaa on Helsingi linnavalitsuse personaliosakonna juhataja.

Uudise rubriigid: