27.08.2020

Muudatused Tallinna ühistranspordiliinidel alates 01.09.2020

Alates 1. septembrist 2020. a läheb Tallinna ühistransport üle talvisele töökorraldusele, millega seoses muutuvad paljude bussiliinide ning kõigi trammi- ja trollibussiliinide sõiduplaanid.

 

Bussiliin nr 12 rakendatakse tööle laupäeviti ja pühapäeviti.

 

Bussiliinile nr 24A lisandub täiendavaid väljumisi bussiliinilt nr 24.

 

Bussiliin nr 25 suletakse seoses selle liini väljumiste lisamisega bussiliinile nr 20A. Sellest tulenevalt tiheneb tööpäeviti (päevasel ajal) bussiliini nr 20A intervall.

 

Bussiliini nr 37 liikumistee muutub Mustamäe linnaosas, liin ei teeninda enam Keskuse, Liivaku ja Vambola peatuseid. Lisanduvad peatused: Lehola, Kesk‑Mustamäe, Männi, Keemia, Raja (Zoo suunal) ja Mustamäe, mis on liini lõpp- ja algpeatus. Uus peatus Kesk-Mustamäe asub Mustamäe teel (E. Vilde tee ja Keskuse tänava vahelisel lõigul) mõlemal sõidusuunal.

 

Bussiliini nr 65 liikumistee muutub. Alates 11.05.2020 kehtima hakanud ajutisest liikumistee muudatusest saab alaline liikumistee. Lõpp- ja algpeatuseks on Seli, liin ei teeninda enam Ümera, Raadikusilla, Kiviku, Mustakivi, Mahtra, Raadiku, Ümera ja Varraku peatuseid. Lisandunud peatused: Lendtähe, Tähesaju tee ja Taevapuna.

 

Bussiliinile nr 66 lisandub Punasel tänaval Mustakivisilla peatus.

 

Bussiliinile nr 73 lisandub tööpäeviti täiendav buss, millega seoses tiheneb tippajal sõidugraafik.

Sõiduplaanidega, sealhulgas liinide liikumisteede ja peatustega, on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel: https://transport.tallinn.ee/.

 

Seoses algava kooliaastaga teenindavad alates 1. septembrist õpilasi taas koolibussid liinidel Viimsi keskus – Balti jaam, Tammneeme – Balti jaam ning Tiskre – Balti jaam. Koolibussiliinide liikumisteedes ja sõiduplaanides muudatusi ei esine. Kogu info koolibusside kohta (sh sõiduplaanid) on leitav siit: https://www.tallinn.ee/est/koolibuss.

 

Turvalist kooli algust!

 

Tallinna Transpordiamet

Tel 640 4121, 640 4627, 640 4536

Uudise rubriigid:

Allikas: Transpordi plaanilised teated