15.10.2021

Reedest pühapäevani saab volikogu valida oma linnaosas

Reedest, 15. oktoobrist pühapäeva, 17. oktoobrini saab kohalikel valimistel Tallinnas oma linnaosa piires hääletada vabalt valitud jaoskonnas, kokku on avatud 95 jaoskonda.

Tallinna valimiskomisjoni esimehe, linnasekretär Priit Lello sõnul ei ole valija enam seotud ühe kindla jaoskonnaga. „Oma hääle saab anda ükskõik millises oma valimisringkonna ehk linnaosa jaoskonnas. Suurem osa jaoskondi asub samas kohas, kus need on olnud ka varasematel valimistel. Neile oleme lisanud jaoskondi suuremates keskustes ja telkides,“ ütles Lello. „Palume valijatel hääletama tulles kanda maski, mille saab vajadusel jaoskonnast.“

Valimisjaoskonnad on avatud reedel ja laupäeval, 15.–16. oktoobril kell 12–20 ja pühapäeval, 17. oktoobril kell 9–20. Kõigi valimisjaoskondade asukohad on kirjas Tallinna veebilehel ja on leitavad riigi valimisteenistuse kaardirakendusest

Tallinn jaguneb kaheksaks valimisringkonnaks, mis kattuvad linnaosadega, igas ringkonnas on eraldi kandidaatide nimekiri. Reedest pühapäevani saab valija linnavolikogu valimistel anda hääle selle linnaosa valimisjaoskondades, kus on tema elukoht rahvastikuregistri järgi.

Valimisjaoskonda hääletama minnes tuleks kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass, elamisloakaart või juhiluba. Valimisjaoskonnas ei ole vaja esitada tõendit vaktsineerimise kohta.

Elektrooniliselt saab hääletada veebilehel valimised.ee kuni laupäeva, 16. oktoobri õhtul kella 20.00-ni. Hääletamiseks on vaja internetiühendusega arvutit ning kehtivate sertifikaatidega ID-kaarti või mobiil-ID-d ning hääle andmiseks tuleb teada selle PIN1- ja PIN2-koodi. Nutitelefoni või tahvelarvutiga hääletada ei saa. Oma elektrooniliselt antud häält saab muuta, hääletades valimisjaoskonnas pühapäeval, 17. oktoobril.

Uudise rubriigid: