07.09.2021

Tallinna volikogusse pürgib 1192 kandidaati

Tallinna volikogu valimisteks on valimiskomisjonile registreerimiseks esitanud oma dokumendid kaheksa erakonda, kaks valimisliitu ja kümme üksikkandidaati.

Tallinna valimiskomisjon võttis esmaspäeval ja teisipäeval vastu kõikide erakondade, valimisliitude ja üksikkandidaatide dokumendid, kes soovivad osaleda eelolevatel kohaliku omavalitsuse valimistel Tallinnas. Kokku pürgib 17. oktoobril valitavasse Tallinna linnavolikogu järgmisse koosseisu 1192 kandidaati.

Tallinna valimiskomisjoni esimehe, linnasekretär Priit Lello sõnul on kandideerimisdokumentide esitamine sümboolne hetk kohaliku omavalitsuse valimistel, kuna valimistel osalemise eelduseks on kandideerimisdokumentide esitamine ja kandidaatide reastamine.

„Nüüd saavad valijad teada, kes soovivad järgmisel neljal aastal kohaliku elu kujundamisel poliitika kaudu kaasa lüüa ning otsustada, kellele oma hääl anda. Nende inimeste seast teeb valija oma valiku 17. oktoobril,“ ütles Priit Lello. „Erakonnad ja kandideerijad on teinud tublit tööd kandideerimisdokumentide ettevalmistamisel. Valimiskomisjoni meeskond on olnud kõikidele osapooltele toeks, et kandideerimiseks registreerimine kulgeks võimalikult hästi. Hea meel on tõdeda, et kõik on sujunud väga kenasti. Tänan kõiki erakondi, valimisliite, kandidaate ja riigi valimisteenistust!“

Kandidaatide registreerimiseks esitamine lõppes 40 päeva enne valimispäeva ehk teisipäeval, 7. septembril kell 18.00. Volikogu uus koosseis, kuhu hakkab kuuluma 79 liiget, kes valitakse kaheksast valimisringkonnast. Iga Tallinna linnaosa moodustab ühe valimisringkonna.

Oma nimekirja esitasid registreerimiseks Eesti Keskerakond kokku 338 kandidaadiga, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kokku 121 kandidaadiga, Eesti Reformierakond kokku 98 kandidaadiga, Eesti Tulevikuerakond 4 kandidaadiga, Erakond Eesti 200 kokku 104 kandidaadiga, Erakond Eestimaa Rohelised kokku 94 kandidaadiga, Isamaa Erakond kokku 265 kandidaadiga ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond kokku 115 kandidaadiga.

Registreerimiseks esitatud Vaba Eesti valimisliidu nimekirjas on 19 kandidaati ja valimisliidu Narodnyi Sojuz nimekirjas 24 kandidaati. Üksikkandidaate on registreerimiseks esitatud kümme. 

Valimiskomisjon annab igale kandidaadile registreerimisnumbri selle nädala reedel. Registreerimisnumbrid algavad 101-st ja need antakse kandidaatidele erakondade ja valimisliitude nimekirjade kaupa, üksikkandidaadid saavad numbrid pärast erakondade ja valimisliitude nimekirju. Numbrite järjekord selgitatakse välja liisu heitmisega.

Liisu heitmine on avalik toiming, mis viiakse läbi reedel, 10. septembril kell 10 Tallinna esitluskeskuses (Vabaduse väljak 7), seda on võimalik jälgida veebiülekande vahendusel. 

Foto: Dilas25CC BY-SA 3.0

Uudise rubriigid: