17.05.2019

Tallinnas käis kahe päevaga Euroopa Parlamenti valimas 5060 inimest

Tallinnas eelhääletuseks avatud kaheksas jaoskonnas käis kahe päeva jooksul Euroopa Parlamenti valimas kokku 5060 inimest.

Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletus ja elektrooniline hääletamine algas neljapäeval, 16.mail. Kaubanduskeskustes asuvast kaheksast eelhääletusjaoskonnast kõige populaarsem on Solarise keskuses asuv valimisjaoskond, kus käis kahe päevaga valimas 963 inimest. Lasnamäe Centrumis käis kahe päevaga valimas 788 ja Magistrali keskus 720 inimest.

Eelmistel, 2014. aasta mais toimunud Euroopa Parlamendi valimistel osales kahe päevaga eelhääletusel 3637 inimest.

E-hääletanud oli kella 20.00 seisuga üle Eesti 44 475 inimest. Eelmistel Euroopa Parlamendi valimistel oli e-hääletanuid tolleks hetkeks 29 722 inimest.

Eelhääletamine kestab 16.–22. maini, jaoskonnad on avatud kella 12.00-20.00.

16.-19. maini saavad kõik valijad hääletada kaheksas Tallinna valimisjaoskonnas:

  • valimisjaoskond nr 7 – Rocca al Mare kaubanduskeskus, Paldiski mnt 102, aatriumi teisel korrusel  eskalaatori kõrval
  • valimisjaoskond nr 14 – Solarise keskus, Estonia pst 9, kaubanduskeskuse 0-korruse aatriumis
  • valimisjaoskond nr 20 – Kristiine keskus, Endla tn 45, keskuse parkla poolses osas, 2. korruse  aatriumis
  • valimisjaoskond nr 37 – Lasnamäe Centrum, Mustakivi tee 13, Rimi peasissekäigu juures
  • valimisjaoskond nr 42 – Linnamäe Maxima XXX, Linnamäe tee 57, kaubanduskeskuse sissepääsu juures infoleti vahetus läheduses
  • valimisjaoskond nr 50 – Magistrali keskus, Sõpruse pst 201, keskuse teisel korrusel
  • valimisjaoskond nr 57 – Järve keskus, Pärnu mnt 238, keskuse esimesel korrusel, Tööriistamarketisse viivas koridoris Koduekstra kaupluse ees
  • valimisjaoskond nr 77 – Stroomi keskus, Tuulemaa tn 20, keskuse teise korruse aatriumis

 

20.-22. maini saab Tallinnas eelhääletada kõigis 85 elukohajärgses valimisjaoskonnas, millest 19 korraldatakse ka väljaspool elukohta hääletamist.

Valimiste päeval – pühapäeval, 26. mail saab hääletada üksnes oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Elektrooniline hääletamine algas 16. mail kell 9 ning lõpeb 22. mail kell 18, e-hääletada saab ööpäevaringselt.

Euroopa Parlamendi valimistel saab hääletada Eesti Vabariigi kodanik, kes on hiljemalt valimispäevaks saanud 18aastaseks, ei ole valimisõiguse osas teovõimetuks tunnistatud ning ei ole kohtus süüdi mõistetud ega kanna vanglakaristust. Valimisõigus on ka Eesti kodakondsust mitteomaval Euroopa Liidu kodanikul, kes on valimispäevaks saanud 18-aastaseks, kelle elukoha aadressiandmed on kantud rahvastikuregistrisse ning on esitanud Siseministeeriumile vastava taotluse hiljemalt 26. aprillil.

Euroopa Parlamendi liikmed valitakse iga viie aasta järel. Euroopa Parlament on maailma ainus otse valitud riikidevaheline esinduskogu. Ta esindab Euroopa Liidu (EL) kodanike huve ELi tasandil. Euroopa Parlament valib Euroopa Komisjoni presidendi ja nimetab ametisse komisjoni volinikud (kolleegiumina), kes vastutavad parlamendi ees. Parlament võtab vastu õigusakte, mis kaitsevad kõigi ELi kodanike huve. Samuti kiidab ta kodanike nimel heaks ELi eelarve. Parlament esindab meid välismaal, vaatab läbi meie petitsioonid ja tegutseb nende põhjal. Parlamendiliikmete tegevus kujundab meie poliitilist ja ühiskondlikku maastikku ning kaitseb Euroopa Liidu lepingus sätestatud väärtusi.

Uudise rubriigid: