03.07.2019

Juubelipeo tule teekond jõuab täna Tallinnasse

Täna, 3. juuli keskpäeval jõuab Tallinna Lennusadamasse XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuli, sealt liigub tuli edasi Raekoja platsile.

Raekoja platsile jõuab laulupeotuli kell 13.00, kus see antakse üle Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile. Linnapea kõne järel esineb Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor Kaie Tanneri dirigeerimisel ning seejärel annab linnapea laulupeo tule omakorda üle Eesti Kooriühingu esimehele Hirvo Survale. Esinevad noorte segakoor Vox Populi ja Rahvusooper Estonia kontsertkoor.

Kuna juubelilaulupeo „Minu arm“ avakontsert laupäeva õhtul on pühendatud õpetajale, siis soovib Tallinna linn viia laulupeotule koolidesse, kus on oma muusikuteed alustanud tänased laulupeodirigendid, et tänada oma õpetajaid. Nii rändabki laulupeotuli koos laulu ja pillimänguga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse kell 14.00, Tallinna Ülikooli kell 15.00,  Tallinna Muusikakeskkooli juurde jõuab tuli kell 16.30 ja Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli kell 17.30.

Kell 18.00 algab Georg Otsa nimelise Muusikakooli aias laulupeotule kontsert, kus esinevad lastekoor Ellerhein, Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkester ja rivitrummarid, Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor, Keila Linnaorkester, kammerkoor Virmalised, kammerkoor Encore, Musamari Koorikooli lastekoor ja tütarlastekoor ja Estonia Seltsi Segakoor. Kell 21.20-21.45 toimub ühislaulmine Valter Soosalu juhatamisel, misjärel kell 21.45 algab Otsa kooli juurest rongkäik Pika Hermanni torni juurde.

Linnarahvas ja –külalised on oodatud juubelipeo tule teekonnale kaasa elama ja kontserte nautima!

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Tule tulemine“ on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Tule teekond sai alguse 1. juunil Tartust, kus XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ kunstilised toimkonnad päikesetõusul laulu- ja tantsupeo tule ERM-i pargis süütasid ning

tule teekond lõppeb 4. juuli õhtul Tallinnas, Kalevi staadionil, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

 

 

Uudise rubriigid: