06.06.2019

Tallinn tänas haridusasutuste juhte ja tunnustas hariduskonkursside võitjaid

Täna toimus Lillepaviljonis (Pirita tee 26) pidulik vastuvõtt, kus Tallinn tänas oma haridusasutuste juhte õppeaasta jooksul tehtud töö eest ning tunnustas linna hariduskonkursside võitjaid.

Vastuvõtule kutsuti 220 inimest, kellele andsid linna tänu ja tunnustuse edasi linnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Linnapea ütles, et õpetajatel on võimalus näha suurt pilti ja selle järgi tegutseda. Õpilaste aasta aastalt paremad õpitulemused näitavad edu. Mitte majandus, vaid kultuur hoiab üleval inimeste eksistentsi. Edukat eksistentsi aga pole kui pole haridust, haridus põhineb omakorda visioonil ja struktuuril. Teie olete selle visiooni kandjad ja selle rahva alus. Keel ja kultuur on iga rahva vundament,“ sõnas Kõlvart.

Tallinna Haridusamet korraldab haridusasutuste ja -töötajate ning õpilaste tunnustamiseks igal aastal mitmeid konkursse. Täna tunnustati Lillepaviljonis konkursside „Aasta õpilane 2019“, „Tervise tegu 2019“, „Koostööprojekt 2019“ ja „Haridusuuendus 2019“ võitjaid ning anti välja tiitlid „Aasta hoolekogu 2019“, „Tegus juht 2019“, „Tegus haridusasutus 2019“, „Tunnustav kool“ ja „Tunnustav lasteaed“. Tunnustati ka edukamaid koole koolispordis ja aineolümpiaadidel ning aasta parimat olümpiaadide juhendajat. Kokku tunnustati 54 asutust, individuaalse tunnustuse sai üheksa isikut. Muusikalist külakosti pakkus vastuvõtul ansambel „Puuluup“.

Uudise rubriigid: