10.03.2020

Haabersti lasteaedade moeetendus "Moekas Veeri"

Teist aastat järjest toimus Veerise Lasteaias moeetendus "Moekas Veeri", kuid esimest aastat olid osalema kutsutud kõik linnaosa lasteaiad. Žüriisse kuulusid Getter Jaani - laulja, Kevin Poll - Haabersti Noortekeskuse projektijuht ja Inga Rohtla - personaaltreener ja liikumisõpetaja.

Hoolimata sellest, et viirused kimbutavad Eestimaad ja osad lasteaiad hetkel külas ei käi ning külalisi ei kutsu, olid julgemad siiski üritusele osalema tulnud.

Selle aasta moeetenduse teemaks oli taaskasutus. 

Veerise Lasteaiast osalesid neli last, kes pääsesid edasi veebruarikuisest eelvoorust: Alice Merekivide rühmast - tema esindas kõrgmoodi uhke Ikea kotist õmmeldud õhtukleidi ja peaehtega ning muinasjutulise seljakaunistusega.

Marko Kuukivide rühmast oli kostüümiks inspiratsiooni ammutanud NASA kosmosejaamast.

Mille Kuukivide rühmast kandis samuti õhulist ning kaunivärvilist õhtukleiti ja peaehet.

Amelia Tähekivide rühmast kandis seljas esmapilgul tagasihoidlikku, pastelset kleidikest ja kotikest, kuid lähemalt uurides oli erilist tähelepanu pööratud kaunitele pitsidele ja muudele erilistele detailidele. Žüriilt pälvis Amelia ühe kolmest peaauhinnast, mis kandis nime "Moekas Veeri 2020".

Nurmenuku Lasteaiast osales Carmela, kes esindas ka oma õe Claudia kostüümi. Esimene kostüüm oli valminud osava õmbleja käe all, kes oli üheks tervikuks sidunud lumivalged papptaldrikud, mis kokkuvõttes andsid aimu Jaapani kultuurist. Teine kostüüm oli erilise tähendusega, kuna oli valmistatud vanaisa lipsudest. Samuti nägi see välja suursugune ja ääretult kaunis. Lipsukleit pälvis ühe kolmest peaauhinnast "Moekas Veeri 2020".

Uhkelt oli esindatud ka Järveotsa Lasteaed: Anastassia, Sergei, Lukas ja Sofia. 

Sergei oli samuti kostüümiga NASA kosmosejaamast innustust saanud ning kandis oma rõivaid, aksessuaare väärikalt ja uhkusega.

Lukas ja Sofia, kaks kosmosetegelast, ei jäänud sammugi alla NASA tegelastele ning olid lisanud põnevaks aksendiks vilkuvad tuled.

Anastassia üllatas kõiki rahvusliku sini-must-valge kleidi ja mütsiga, mis olid kootud kilekottidest. Anastassia pälvis ühe kolmest peaauhinnast "Moekas Veeri 2020".

Seni kuni žürii langetas otsuseid, said enda kostüüme näidata ka teised Veerise Lasteaia lapsed, kes osalesid veebruaris eelvoorus. Külla tuli maskott kakk Veeri, kes lõi lastega tantsu ning elas kaasa tänukirjade ja üllatuste jagamisele.

Moeetenduse idee autor ja korraldaja on Päikesekivide rühma õpetaja, Lea Mägi.

Palju, palju õnne julgetele ja silmapaistvatele osalejatele ning osavatele kostüümimeistritele! Täname sponsoreid, kes toetasid kingikotte üllatustega ja täname kõiki osalejaid ning kohtume juba uuel aastal.

Moegalerii asub siin

Uudise rubriigid: