07.03.2020

Rahvuste õhtu 2020

Rahvuste õhtu, mis toimus sel aastal teist korda, oli veelgi menukam ja meeleolukam kui eelmisel aastal. Ürituse eesmärk on tutvustada erinevate maade, kes on lasteaias esindatud, kultuuri ja kombeid.

Taaskord ütleme suur tänu lapsevanematele, kes viisid läbi erinevaid temaatilisi töötubasid ning uue tulijana oli kohal Türgi suursaatkond Eestis, kelle esindajad toetasid üritust erinevate Türgi-teemaliste meenetega ning saatkonna koka poolt küpsetatud küpsistega.

Ugari Instituut saatis meisterdustöötuba läbi viima kohaliku ungarlase, imearmsa Gabriella Nadi, kes lastega kujundas Ungari lippe, maitsti juustuküpsetisi ja veel palju muud. 

Lastevanemate poolt viidi läbi arvukalt erinevaid tegevusi:

Mehhiko, Austraalia, Kanada, Venemaa laulu- ja ringmängud;

Mille Tähekivide rühmast esitas venekeelse luuletuse;

Tähekivide rühm tõi ettekandele venekeelse Buratiino laulu koos showprogrammiga;

Aleksandri ema laulis venekeelseid unelaule;

isad osalesid Aafrika kõige kõrgemale hüppamise rituaalis, mille võitjast sai silmapaistvam mees omade seas;

India peret, kes viibib hetkel Eestist eemal, esindas Veerise lapsevanem ja zumbatreener Kerttu Tänav, kes viis läbi bollywooditeemalise tantsu, mille rütmiga oli võimalik kõigil ühineda;

Nazari ema õpetas valmistama tadžikihõngulisi pirukaid;

laualt ei puudunud ka erinevad venepärased pirukad, mille olid valmistanud Tähekivide rühma vanemad ning lasteaia koka poolt pakutud väga maitsev Ukraina borš;

lisaks Austraalia jäätisemaius ja küpsetised.

Üritusel esindas Eesti rahvust ja kultuuri Veerise Lasteaia õpetajate tantsuansambel Veerika, kes esitasid kolm rahvatantsu "Kassarikku", "Kuo tu tetsu" ja "Ingliska".

Rahvuste õhtust on kujunenud tänuväärne silmaringi avardav ning uusi oskusi juurde andev ettevõtmine, millest meelsasti võtavad osa nii suured kui väikesed.

Eelmise aasta üritus pälvis riikliku tunnustuse Aasta Võõrkeelealane tegu 2019.

Rahvuste õhtu idee algatajaks ning eestvedajaks on õpetaja Erika Peit (Merekivide rühm).

 Vaata galeriid

Uudise rubriigid: