30.09.2021

Spordinädal Tallinna lasteaias Vikerkaar

Ülemaailmne spordinädal toimus 23.09-30.09, mida meie lasteaed mitmete sportlike üritustega tähistas.

Tõukerattapäeval kasutasime lasteaia kõrvale ehitatud multifunktionaalset spordiväljakut, kus julgemad lapsed said oma rattasõidu oskusi proovile panna pumptrackil. Õismäe tiigi ääres toimus veel vigursõit tõukeratastel.

Mitmendat aastat järjest on aktiivselt lapsi ladina ameerika rütmis liikuma pannud Jorge Hinojosa, kelle  juhendamisel toimus lasteaia sisehoovis Zumba hommik. Kiirete ja aeglaste liigutuste saatel sai vihmane ja hallivõitu hommik  rõõmsaks tantsitud.

Spordinädalal räägiti ka tervislikust toidust ja toitumisest. Lastele käis teadmisi edasi andmas Karlssoni rühma lapsevanem, kes õpetas lastele kuidas teha tervislikku smuutit ja valmistada pähklipalle.

Aktiivset liikumispäeva kasutasid kõik aiarühmalapsed GPS kunsti tegemiseks. GPS kunsti  loomiseks kasutati kas liikumist mööda ettevalmistatud rada või liiguti loominguliselt. Pärast said lapsed välja printida matkal nutivahendit kasutades tekkinud trajektoori ning oma fantaasiat kasutades joonistada sellest kujutisest mingi pilt. Valminud töödest seati üles näitus mida oli kõigil huvitav vaadata.

Spordinädala raames toimus üks aktiivselt lõbus võistlusmomentidega meeskonnamängude hommik õpetajatele. Õpetajad said mängulises väljakutses panna proovile oma koostööoskuse ja näidata võimekust üksteisega arvestamisel. Laste jaoks oli õpetajate vaheline mõõduvõtmine elamust tekitav ja ergutavate hüüetega elati õpetajatele kaasa. Kuna sellel päeval tähistati ka eesti kalendri järgi mihklipäeva, siis laste laulude ja tantsudega avati meie lasteaia traditsiooniline mihklilaat. Mihklilaadal kaubeldi värskete sügisandidega mida oli kõigil laadalistel võimalik osta tammetõrude või kastanite eest.

Uudise rubriigid: