Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Abielu lahutamine

NB! Seadus ei võimalda esitada lahutusavaldust e-posti teel.

 

Perekonnaseisuasutuses lahutatakse abielu abikaasade ühise avalduse alusel juhul, kui mõlema abikaasa elukoht rahvastikuregistris on Eestis ja ei ole vaidlusi abielu lahutamise osas. Vara või lastega seotud vaidlused ei ole takistuseks perekonnaseisuasutuses abielu lahutamiseks.

Lahutamisega seotud vaidlus on see, kui üks abikaasadest soovib lahutada, aga teine ei soovi. Vara ja lastega seonduva saavad endised abikaasad lahendada peale lahutamist kohtus või notari juures.

Abielu lahutamise avaldus esitatakse isiklikult ühiselt perekonnaseisuasutuses, kus soovitakse abielu lahutada.

Kui üks abikaasa ei saa mõjuval põhjusel ühise avalduse esitamiseks perekonnaseisuasutusse tulla, võib ta esitada notariaalselt tõestatud eraldi avalduse. Konsulaarametnikud niisugust avaldust ei kinnita. Seega saab eraldi avalduse esitada ainult Eesti notari juures. Kui lahutamise avaldust soovitakse esitada vanglas, tuleb vanglasse kohale kutsuda notar, tegemist on notariaalselt tõestatud avaldusega ja vangladirektor seda kinnitada ei saa.

Lahutajatel peab olema Eesti elukoht kogu abielu lahutamise menetluse jooksul.

Enne abielulahutuse avalduse esitamist tuleb tasuda riigilõiv 50 eurot. Tasuda saab kohapeal pangakaardiga. Internetis makse tegemiseks vajutage nuppu "Vaata hinnakirju".