Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Abiks hoolduskoormusega inimesele

Abiks hoolduskoormusega inimesele

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet viis veebruar 2020 – jaanuar 2022 läbi Euroopa Sotsiaalfondi

poolt rahastatud projekti „Abiks hoolduskoormusega inimestele”, mille raames töötati välja uued teenused hoolduskoormusega inimestele. Projekti eesmärgiks oli toetada hoolduskoormusega inimeste tööturule liikumist või seal püsimist.

Projekti raames koostati koolitus- ja nõustamisteenuste pakett, mis võttis arvesse hoolduskoormusega inimeste vajadusi.

Projekti abiga soovis linn luua uued teenused, mis aitaks suurendada tööealiste hoolduskoormusega inimeste toimetulekut ja tugivõrgustikku, mis omakorda hoiab nende vaimset ja füüsilist tervist. Muuhulgas jagati operatiivselt asjakohast infot, et hoolduskoormusega lähedased orienteeruksid ja teaksid rohkem hoolekandeteenuste -ja toetuste võimalustest. Ühtlasi toetati sarnaste kogemustega inimeste omavahelist suhtlust, pakuti psühholoogilise abi võimalusi ning juhendatati igapäevase hooldusega seotud tegevustes.
Pilootgrupis viidi läbi uuring, et välja selgitada, millistest teenustest omastehooldajad enim puudust tunnevad. Seejärel, toetudes uuringu tulemustele ja varasemale Eesti ning rahvusvahelisele kogemusele, koostati ekspertide abiga vastav teenuste pakett, mida projektis olevatel omastehooldajatel oli võimalik tasuta kasutada ja testida.

Teenuseid pakuti nii eesti- kui ka venekeelsetele klientidele.

Projekti lõppraportit saate lugeda SIIT

 

Viimati muudetud 02.03.2022