Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rändkoguteenus

Rändkoguteenus

156362.jpg

Tallinna Allika Lasteaeda jõudis 2017a. sügisel esimene Miti pildiga raamatukast.

See raamatukast oli kui taru, mille sisu lahke mesilane Miti meie lastega jagas.

Tallinna Keskraamatukogu saadab kord kuus Tallinna munitsipaallasteaedadesse raamatukaste. „Mesilase Miti raamatutaru lasteaias“ nime kandva uue teenuse käivitamisega alustab keskraamatukogu laste ja noorte kultuuriaasta tähistamist oma raamatukogudes. 

Teenuse eesmärk on tagada, et raamat oleks lapsele lasteaias igapäevane kaaslane. Regulaarselt toimiva teenusega soovitakse kindlustada, et raamatud, mida lapsed lasteaias vaadata-lugeda saavad või mida kasutavad õpetajad unejutu lugemiseks, vahetuvad pidevalt ning on nii lastele uued ja huviäratavad.

Raamatukast jääb lasteaeda üldjuhul neljaks nädalaks, siis tuleb raamatukogu töötaja raamatutele järgi ning toob ühtlasi ka kasti uute raamatuga. Lasteaed võib korraga tellida ka mitu kasti. Raamatukastist leiab nii uuemat kui klassikalisemat ilukirjandust, samuti teadmiskirjandust. Kõige väiksematele pakub raamatukogu pildi- ja pappraamatud. Soovi korral on võimalik raamatutele lisaks laenata ka auviseid ja perioodikaväljaandeid. Teenuse korraldamisega seotud kulud kannab keskraamatukogu.

Lasteaial ei vaja muret tunda, kui raamatuga lasteaias midagi juhtuma peaks. Keskraamatukogu eelmisel aastal uuendatud kasutamise eeskirja kohaselt ei nõua raamatukogu hüvitist kuni 6-aastase lapse rikutud raamatu eest.

Mesilane Miti on asjalik ja tark mesilane, kes tegutseb Tallinna raamatukogudes. Miti on lugenud läbi väga palju raamatuid ning seepärast oskab ta pajatada huvitavaid lugusid ja välja mõelda põnevaid nuputamisülesandeid.

Viimati muudetud 21.02.2024