Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lõuna-Ameerika linnutapikud Tallinna Allika lasteaias

Lõuna-Ameerika linnutapikud Tallinna Allika lasteaias

Toomas Prantsibel tutvustas Allika Lasteaia lastele ja õpetajatele erinevate Lõuna-Ameerika linnutapikute elu-olu ning vastas teemakohastele küsimustele.

Ämblikud on väga huvitavad, põhiliselt öise eluviisiga loomad. Täna tutvusid meie lasteaia lapsed ja õpetajad Mehhiko punapõlv linnutapiku, Mehhiko tulijas linnutapiku, roosa, kähar-karvase linnutapiku ja Brasiilia punakasvalge linnutapiku ning Peruu roosade varvastega linnutapikuga.

Saime teada, et absoluutselt kõik ämblikud, ka need, kes elavad Eestis, on mürgised, kuid paljud neist pole inimestele eluohtlikud. Näiteks Kesk-Euroopa majaämblik, kes on Eestis juba levinud liik ja päris hirmutavalt suurt kasvu, on tegelikult inimesele ohutu. Märkimist väärib fakt, et esitletud kähar-karvase linnutapiku ühegi isendi käest pole mitte keegi kunagi hammustada saanud, siiski äärepealt oleks see õnnestunud hr Toomasel (sic!), kes täna meie lastele ja õpetajatele loomadest õpetlikke lugusid pajatas.

Kuna esitlus toimus päevasel ajal, olid kaasatoodud linnutapikud suuremalt jaolt puhkeseisundis ja rahulikud. Arvestada tuleb aga sellega, et kui mõnda taolist ämblikku ehmatada, võib ta kaitsepoosi sisse võtnuna oma kehalt inimese suunas paisata allergiat tekitavaid, hingamisteid ärritavaid karvu.

Linnutapikuid võib olla vägagi suuri isendeid, näiteks hiid-linnutapik, kes võib toiduks tarvitada väiksemaid linde ja hiiri. Peame meeles, et ämblikud on väga kasulikud loomad - nad on olulised putukate arvukuse reguleerijad looduses. Tänane loodusõppetund oli lastele väga kasulik ka riigikeeleõppe valguses. Esitluse ja sellele järgneva arutelu - küsimuste ja vastuste vooru - viisime tervikuna läbi riigikeeles - eesti keeles. Kui on tõesti soov õppida võõrkeel, konkreetsel juhul siis riigikeel - eesti keel - selgeks, tuleb viibida keelekeskkonnas, n-ö keelekümbluses. Täname suurepärast esinejat ja loodusmeest Toomast väga hea koostöö eest!