Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Luulehommik muusikaliste vahepaladega Tallinna Allika Lasteaias

Luulehommik muusikaliste vahepaladega Tallinna Allika Lasteaias

12. märtsil toimus Tallinna Allika Lasteaias luulehommik, kus meie lapsed esitasid luuletusi eesti ja vene keeles, vahepaladeks - ühislaulud.

Tänasel luulehommikul esitati nii vene- kui eestikeelseid luuletusi. Riigikeele - eesti keele tunnetuse arendamiseks ja laste sõnavara laiendamiseks on vene emakeelega lastel väga kasulik õppida pähe eesti luuletusi. Selge sõnumi, korraliku riimi ning hea rütmiga luuletuste õppimine arendab lapse aju (mälu, mõtlemist ja keeleoskust).

Meie kõige nooremad esinejad olid Kellukese rühma poisid. Alles jaanuarikuus nelja aastaseks saanud Semjon esitas soravalt Ellen Niidu luuletuse "Kevadkuul", mille oli talle õpetanud õpetaja Silvia, kes liitus meiega programmi "Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas" raames. Teise, sama programmi raames juba varem liitunud õpetaja Heleni ja õpetaja Jelena rühm Lotte esines terves koosseisus, esitades eestikeelse hommikuluuletuse, mida samas kohapeal õpetati kogu publikule. 

Kavas olnud eesti- ja venekeelsed luuletused olid lastele jõukohased, kuid luuletuste pikkus varieerus vastavalt lapse võimekusele. Nii esitas andekas tütarlaps Anna rühmast Päikseke lausa kolm arvestatava pikkusega luuletust, neist üks - ja pikim - oli riigikeelne. Konkreetset luulehommikut olime ette valmistanud pikema aja jooksul, luuletuste meeldejätmiseks ja kordamiseks ongi tarvis aega. Mida rohkem väikelapse aju treenida, sealhulgas luuletuste pähe õppimisega, seda võimekam on inimene tulevikus. Parimad tulemused esinemisel annab korralik ettevalmistus. Luulehommik andis positiivseid emotsioone, mida me samas ka väljendasime ühislauludes "Olla koos on nii hea!" ja "Mina olin täna tõesti väga tubli laps!"