Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Oktoober - vaimse tervise kuu

Oktoober - vaimse tervise kuu

Vaimse tervise ja heaolu toetamise (tunnete mõistmine, tasakaalu hoidmine, ärevuse ja stressi leevendamine, toimetulek minapildi ja probleemidega, õnnelik olemine, iseenda aktsepteerimine) raames viidi Tallinna Allika Lasteaias oktoobrikuus läbi erinevaid tegevusi. Üheks vaimse tervise kuu raames läbiviidud ürituseks oli lasteaias stiilipäev.

Neljapäeval, 28. oktoobril tulid lapsed ja töötajad tööle oranži värvi riietes.

Päeva teemaks oli oranž värv. Sellel päeval ümbritses kõiki ohtrasti oranž värv. Lapsed mängisid erinevaid mänge, nimetasid enda ümber olevaid esemeid, maitsesid puuvilju ja köögivilju, meisterdasid, maalisid, kuulasid helisid, laulsid ning lahendasid mõistatusi. Lapsed kordasid puu- ja köögiviljade nimetusi.

Lapsed said proovida, mis juhtub värvide segamisel. Segati punast ja kollast värvi ning tulemuseks saadi oranž – apelsini, mandarini ja tule värv. Oranži värvi seostati sügisega, saagikoristuse ja küpsete viljadega, näiteks apelsinidega. 

Oranž värv sümboliseerib rõõmu, julgust, sõbralikkust ja kombekust. Oranž värv muudab inimesed positiivsemaks ja aitab vabaneda hirmudest.

Täname lapsevanemaid kelle abiga meie ettevõtmine õnnestus. 

 Tallinna Allika Lasteaia kollektiiv.

8

7

1

3

5

4

10

9