Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Comenius Projekt

Comenius Projekt

Projekt Comenius "The Magic Book of European Tales"

Alates septembrist 2012 – 2014 osales meie lasteaed rahvusvahelises projektis "Comenius", mis hõlmab 7 Euroopa riiki: Eesti, Rootsi, Leedu, Rumeenia, Poola, Austria ja Bulgaaria.

 Projekti teema:
Muinasjuturaamatu koostamine. Laste, vanemate ning õpetajate motiveerimine loominguliseks tegevuseks, kasutades kaasaegseid meetodeid.Projekti tegevused ja tulemus:
  1. On tehtud eeltööd:
•      lastevanemad, personal ja kohalik valitsus on informeeritud projekti kohta;
•      on valitud logo (valimisel on võtnud osa personal, lapsed ja vanemad);
•      on loodud projekti blogi
•      igas rühmas on valitud partnerriik, kelle kultuuri ja elu õpib rühm põhjalikult tundma ja annab edasi informatsiooni oma tegevuse kohta (seinalehed, rahvakombed, rahvatoidud jne).    
Lapsed ja personal on informeeritud partnerriikidest, koostatud õppematerjalid ning õppevahendid.

2. On valitud muinasjututegelane, on kirjutatud Eesti lugu Kalevipojast ja on õmmeldud 8 nukku.  Kõik partnerid vahetasid oma vahel nukkud. Meil on 7 nukku teistest partnerriikidest.
3. Igas rühmas on viidud läbi tegevused, mis on seotud Kalevipojaga (muinasjuttu \ lugemine, piltide vaatamine, ekskursioonid Glenni parki, muuseumisse ja  raamatukokku).  Lapsed on teadlikud Kalevipojast ja temaga seotud kohtadega jne. Oskavad jutustada  ja fantaseerida lugusid.
4. On välja trukitud raamat ,,Muinasjutt Kalevipoja seiklusest", mis on illustreeritud lastejoonistustega.
5. Kogu personal, lapsed ja vanemad on tuttavad teste riikide muinasjuttudega ja nende tegelastega. Kõige lemmikuim on meie laste jaoks kass Findus (Rootsi) ja kits Matolec (Poola).
6. On kirjutatud 4 lugu ,,Magic book-i" jaoks (kirjutamiseks on kasutatud rühmade lugusid, mis on loodud koostoos laste ja vanematega). Kõik lood on illustreeritud laste joonistustöödega ja on trukitud raamatuks.
7. On viidud läbi 4 Skype konverentsi Rootsi lasteaia õpetajatega ja lastega. Lapsed oskavad teretada inglise keeles ja suhelda teise riigi lastega kasutades lihtsõnu.  
8. Igas rühmas on viidud läbi tegevused lastevanematega, mille eesmargiks oli esile tõsta perekonna väärtusi. (Aruanded tegevuste kohta on rühmade blogides).  
9. Aprillkuus toimus partnerite vastuvõtt Eestis. Kõik partnerid osalesid üritustes, ekskursioonides, kohtumisel Tallinna Linnavalitsuse, Haridusameti ja Lasnamäe Linnaosa Valitsuse       esindajatega. Projekt oli kajastatud kohalikus meedias. Tehtud reportaažid: (http://rus.delfi.ee/daily/estonia/stolichnyj-detskij-sadik-arbu-prinyal-delegacii-iz-shesti-stran.d?id=6598367 4 ).
10. On lavastatud teatrietendus ,,Kalevipoja seiklused" ja on tehtud 5 etendust.
11. On loodud videofilmid välislähetuste kohta.
12. Igas rühmas on tehtud analüüs esimese aasta kohta presentatsiooni naol.
13. On tehtud aastaanalüüs Rootsis presentatsiooni põhjal.
14. On tehtud tabel haridussüsteemide sarnasusest ja erinevustest.
15. On loodud projekti tegevuste kogumik, kus on praegu 28 DVD/CD erinevatest riikidest.

http://themagicbook1.blogspot.com/  - Comeniuse projekti blog
http://themagicbook2.blogspot.com/  - Arbu lasteaia blog
Raamat "The Magic Book" asub  Lae alla raamatut (PDF):  https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=gEMD&id=0B9k2f_zBEQYZR05XMTd4MEVjczg
Raamat "The magic book" /Estonia/ - eesti keeles
 

Viimati muudetud 20.06.2023