Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

„Outdoor activities for sustainability, innovation and success. O.A.S.I.S."

„Outdoor activities for sustainability, innovation and success. O.A.S.I.S."


Alates 01. septembrist 2020 Tallinna Arbu Lasteaed alustas uue Erasmus+ kaheaastase rahvusvahelise koostööprojekti "Jätkusuutlikkusele, uuenduslikkusele ja edukusele suunatud õuesõpe" („Outdoor activities for sustainability, innovation and success. O.A.S.I.S.).

Projekti eesmärk on arendada kõigi laste jaoks olulisi ja sotsiaalseid pädevusi uuenduslike meetodite ja tehnoloogiate abil, nagu näiteks haridus kunsti, IKT, mängude, ühisõppimise, emotsionaalse hariduse või teiste kaudu. Parimate tavade vahetamine partnerriikide vahel, mille eesmärk on koolitada õpetajaid igast riigist. 

Õpetajad peavad pakkuma uuenduslike õpetamismeetodite teoreetilisi ja praktilisi näiteid, mida kasutatakse uute interdistsiplinaarsete õpetustegevuste alal, keskendudes laste individuaalsetele vajadustele. Projekt aitab lapsi isiklikus arengus, et saavutada täiskasvanueas paremaid tulemusi ja õppimise suunda.

Projekt demonstreerib uuenduslikkust omal moel kõigi projektis osalevate sidusrühmade jaoks, aidates kaasa tegevuste programmis, mis on tekitanud huvi Euroopa kontekstis, et lähenemisviisi mitmekesistamise võimalused sõltuvad iga partneri identiteedist. Õpetajad on huvitatud projekti tulemustest, mille puhul see strateegiline partnerlus annab võimaluse tänapäevaste meetoditega seotud innovatiivsete mitmekesistamismeetodite rakendamiseks. Iga kooli kasuks kõigile muutub elujõulisemaks ainult siis, kui see näitab klassiruumis toimuvat tegevust. Seetõttu peaks koolitus hõlmama nii teooriat kui ka lastele mõeldud praktilisi tegevusi. Omakorda esitab iga õpetaja oma koolis oma kolleegidele selle, mida ta kursusest õppis, ja seda tõendab vastastikuse õppe tegevuse tüüp. Nendele tegevustele järgneb arutelud, et kirjutada töökojad, mis selgitavad küsimusi, mis on tõstnud küsimusi, aga ka tulemuste parandamiseks.
Projekt käsitleb õpetajate, laste ja vanemate huvi, suurendades nende osalust lasteaia töös ning parandades õpetajate ja vanemate vahelist suhtlust.

Projekti raames teeme koostööd lasteaedadega kuuest riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Hispaaniast, Bulgaariast ja Küprost.



 

Viimati muudetud 15.12.2022