Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tasandusrühm

Tasandusrühm

Tallinna Arbu Lasteais  on avatud tasandusrühm.
Lapsi toetavad muusikaõpetaja, psühholoog ning logopeed. Ujumistreener ka töötab lastega, kes vajavad erinevatel põhjustel abi ja tuge.

Lasteaia tasandusrühm on mõeldud lastele, kellel esineb häälduspuue, süsteemne kõnepuue või segatüüpi spetsiifiline arenguhäire. Samuti käivad seal lapsed, kelle kõnepuue lisandub mõnele muule probleemile, nagu kerge kuulmispuue või psüühikahäire. Tasandusrühmas on kuni 12 last ning laps võetakse sinna vastu vanema kirjaliku avalduse alusel ja nõustamiskomisjoni soovitusel. Lisaks õpetajatele töötab tasandusrühmas logopeed, kes õpetab lapsi väiksemas alarühmas või individuaalselt.

Tasandusrühmas on koostöö õpetaja, psühholoogi  ja logopeedi vahel vältimatu. Omavahel lepitakse kokku, millised probleemid vajavad individuaalset logopeedilist tegevust, kuidas saaks õpitut rühmas teiste lastega suheldes kinnistada ning milliseid kõne ja keele arengut soodustavaid tegevusi saaks rühmaõpetaja korraldada koos kõikide lastega või väiksemates alarühmades.

Tasandusrühma võetakse erivajadusega lapsi vastu läbi nõustamiskomisjoni.

Sobiva alushariduse omandamise võimaluse soovitamine
Erivajadustega õpilasele sobiva alushariduse omandamise võimaluse soovitab nõustamiskomisjon.
 Nõustamiskomisjoni suunamist reguleerib Haridus- ja teadusministri 25. augusti 2010 määrusega nr 50 kinnitatud Nõustamiskomisjonile taotluse esitamise tingimused ja kord
Rajaleidja keskuse kontaktid:
Aadress:  Lõõtsa 4, 11415 Tallinn (II korrus).
Telefon: 735 0700 (E-N 9-17, R 9-15)
e-post: [email protected]
Tallinna õppenõustamiskeskuse kontaktid:
Martsa 2, 13915 Tallinn  (Lasnamäe filiaal); telefon 640 4938; 580 48259
Tondi 40, 11311 Tallinn (Tondi filiaal); telefon 567 15802

 

Viimati muudetud 20.10.2022