Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Erasmus+ projekti „Digi children - healthy Europe“ rahvusvaheline kohtumine Bulgaarias.

Erasmus+ projekti „Digi children - healthy Europe“ rahvusvaheline kohtumine Bulgaarias.

9.-11. aprillil 2024 viibis Tallinna Arbu Lasteaia õpetaja Olga Janson-Kislitsõn Bulgaarias, Shumeni linnas rahvusvahelisel kohtumisel Erasmus+ projekti „Digi children - healthy Europe“ partneritega Bulgaariast, Lätist, Leedust, Hispaaniast ja Portugalist.

Kohtumise kava oli mitmekesine ning hõlmas erinevaid tegevusi ja sündmusi. Kohtumise käigus külastasime partnereid võõrustanud lasteaeda „Vennad Grimmid“, kus tutvusime sealse õppekeskkonna ja haridussüsteemiga tervikuna, võtsime osa erinevatest õpi- ja töötubadest ning jagasime üksteisega muljeid ja kogemusi pedagoogilistel teemadel.
Lisaks lasteaia visiidile osalesime Shumeni XII rahvusvahelisel lasteaedade teatrifestivalil, kus „Digi Children – Healthy Europe” projekti tegelaskujude - Sipsik, Lau, Tuga, Barbi, Shumla ja Janisega loodud videoteatriavastuse eest on Tallinna Arbu Lasteaed pälvinud Shumeni linnalt tunnustuse ja karika.
Kohtumise raames osalesime veel ühel tähtsal üritusel - Konstantin Preslavski Ülikoolis toimunud rahvusvahelisel konverentsil, mille teemaks oli „Lasteaia roll 21.sajandi põhioskuste kujundamisel”. Lasteaiaõpetaja Olga Janson-Kislitsõn oli selleks ürituseks ette valmistanud artikli lasteaia rollist ja projektitegevusest 21.sajandi võtmepädevuste kujundajana ning pidas konverentsil oma artiklit tutvustava ettekande.
Töökate päevade jooksul jõudsime külastada ka mitmeid looduslike ja kultuurilisi vaatamisväärsusi Shumeni linnas ja selle lähiümbruses. Üks neist vaatamisväärsustest oli Bulgaaria riigi asutajate monument, mis asub 450 m kõrgusel Iltsov Bairi mäe tipus ja pakub imelist vaadet ümbruskonnale. Võtsime ette jalutuskäigu metsaparki ning Biserna koopasse, mis on tuntud oma hulgaliste stalaktiitide ja dolomiitide poolest. Külastasime Madara ratsanikku, mis on unikaalne kiviraiest skulptuur ning jäänud Bulgaaria rahvuslikuks sümboliks, ja Pliska linnas asuvat vabaõhumuuseumi "Kirillitsa õu" kus saime oma silmaringi laiemaks kirillitsa tähestiku ajaloo ja kujunemise alal.
Kokkuvõtvalt oli õppereis väga huvitav ja hariv. Osalejad said palju uusi teadmisi ja kogemusi juurde ning olid väga rahul reisi korraldusega. Õppereis aitas kaasa meeskonnatöö arendamisele ja omavahelisele sidususele ning oli kindlasti väärtuslik ja edukas kogemus kõigile osalejatele.
 
 Olga Janson-Kislitsõn (Tallinna Arbu Lasteaia õpetaja)