Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

eTwinning projekt „Folk active games of the Baltic Sea countries“

eTwinning projekt „Folk active games of the Baltic Sea countries“

Alates veebruarist 2023 osaleb meie lasteaed eTwinning projektis „Folk active games of the Baltic Sea countries“. Projektist võtavad osa Eesti, Läti ja Leedu lasteaiad. Koos partneritega olid püstitatud projekti eesmärgid ning kõik õpetajad ja lapsed töötasid selle nimel, et kõik eesmärgid täituksid.
Eesmärgid olid järgmised:
1. Tutvustada lastele ja õpetajatele Balti riikide rahvamänge ning kasutada neid igapäevategevustes.
2. Tutvustada lastele oma maa ja teiste maade kultuuri läbi mängu.
3. Aidata lastel ja õpetajatel avastada sarnasusi ja erinevusi Eestimaa, Läti ja Leedu rahvamängude vahel.
4. Arendada suhtlus- ja koostöö kultuuri.
5. Arendada moraalseid väärtusi ning sotsiaalset ja emotsionaalset pädevust.
Eesmärkide saavutamiseks mängisime lastega erinevaid Balti riikide rahvamänge, tutvusime Eesti, Läti, Leedu sümbolite, kultuuri, muusika ja traditsioonidega. Uute teadmiste kinnitamiseks tegime palju arendavaid ülesandeid, täitsime töölehti, mängisime interaktiivseid mänge, vaatasime esitlusi ja videoid.
Kõik projekti eesmärgid olid täidetud. Kõik tegevuste videod ja fotod olid välja pandud eTwinningu ja Facebook´i veebi platvormidel, kus kõik projekti partnerid said endale uusi ideid ja mõtteid oma tegevuste läbiviimiseks.
Projekti raames sai valmis e-raamat ning kõik huvilised saavad tutvuda projektis osalevate riikide rahvamängudega.
https://read.bookcreator.com/0p6Teb2H1PMZqDK7luZ7KfMDErf2/m0TQA1goTxOTqfOAKcRg3g/ThIvjZF0Qii_PcQoNM5K4A
Projekti mõju:
1. Lapsed tutvusid Balti riikide traditsioonide ja kultuuriga, mis aitas kaasa nende silmaringi avardumisele ja üldisele arengule.
2. Õpetajad (partnerid) said uusi kogemusi ja loomingulisi ideid, mida nad saavad oma töös lastega rakendada. Tutvusime lähemalt eTwinningu platvormiga, mis mõjus õpetajate digipädevuse arengut.
3. Lasteaed sai võimaluse teha koostööd uute partneritega ja luua uusi tutvusi. Tutvuda teiste lasteaedade elu ja tööga.
4. Lastevanemad  tutvusid naaberriikide traditsioonide ja kultuuriga (tänu lastejuttudele ja välja pandud fotodele/videotele/esitlustele).
Täname kõiki projekti osalejaid toreda ja produktiivse koostöö eest!