Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Arbu Lasteaia koostöökohtumine Nordplus projektiga.

Tallinna Arbu Lasteaia koostöökohtumine Nordplus projektiga.

Märtsi esimene töine nädal oli Tallinna Arbu Lasteaia jaoks eriti toimekas, sest Nordplusi projekti "Nature - the basis of human health and positive emotions" raames võõrustati osalejaid lausa neljast riigist (Leedu, Läti, Island ja Taani), kellega ühiselt on projekti eesmärkide saavutamise sammud ette võetud.

Kuigi kõige olulisemaks perspektiiviks on looduse alus meie tervisele ja positiivsetele emotsioonidele, siis lisaväärtust on andmas kõik aspektid, mis toovad rohkem mõõdet juurde 21. sajandi võtmepädevuste arendamises, mida lastel kasvades enim on tarvis.

Töökad päevad algasid esmalt lasteaia keskkonnaga tutvudes, kuid samuti oli omal kohal kogu Eesti haridussüsteemiga silmaringi täiendamine teadmistega ja uusi oskuseid andavad töötoad meie oma õpetajatelt - taaskasutatud materjalidest loovate kaunistuste valmistamine lähenevateks pühadeks ning personaalne väärtuslike ravimtaimede segu koostamine. Olulisteks verstapostideks said kogu kohtumise jooksul mitmekülgsed arutelud, mis tõstatasid teemasid rohkema panustamisega tuleviku maailma hoidmisele igaühe tasandit arvestades.

Rõhuasetuseks oli samuti ennekõike praktiliste tööriistadega tutvumine, et igaüks saaks inspiratsiooni ise edasisteks tegevusteks oma riigis, mille üheks osaks sai põnev meistriklass naturaalse näokreemi valmistamisest, kus olid ühendatud teadmised kosmeetika- ja nahahoolduse valdkonna raames, juhendajaks MTÜ Rakendusökoloogia Keskuse esindaja Marina Janssen. Temaatikaid aitas täiendada samuti päev, mille veetsid projekti külalised võõrustajatega vanalinnas temaatilisi muuseume uudistades,
sest tegelikult on meie pealinnas väga paljud teemad kaetud just ennekõike liikumise, tervise ja positiivsete emotsioonide loomisega.

Ootame juba peagi uusi külalisi, kuid kõige rõõmsamateks hetkedeks jäävad ikkagi projekti kohtumistest taipamised, mida saame ise ära teha parema tervise jaoks, näidates eeskuju teistelegi.