Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Võtame vastu partnereid Leedust, Lätist ja Soomest projekti järgi "Children health improvement by integrating 5 elements of S. Kneipp philosophy: water, movement, herbs, emotions, healthy diet".

Võtame vastu partnereid Leedust, Lätist ja Soomest projekti järgi "Children health improvement by integrating 5 elements of S. Kneipp philosophy: water, movement, herbs, emotions, healthy diet".

10.08.- 13.08.2020 võttis Tallina Arbu Lasteaia meeskond vastu partnereid Leedust, Lätist ja Soomest. Kohtumise eesmärgiks oli lõpetada rahvusvaheline Nordplus projekt "Children health improvement by integrating 5 elements of S. Kneipp philosophy: water, movement, herbs, emotions, healthy diet".

Lasteaed on kodu kõrval oluline lapse arengu ja tervise toetaja. Lasteaias väljenduvad seosed hariduse ja tervise vahel - terve laps mängib ja õpib hea meelega. Kodu kõrval on lasteaed see koht, kus arendatakse laste sotsiaalseid oskusi ning kus õpitakse väärtustama tervist ja pannakse alus tervisliku eluviisi kujunemisele. Oleme kindlad, et just Nordplus´i projekt andis võimaluse laste tervisest rohkem rääkida ja sellele suuremat tähelepanu pöörata. Projekt on lõppenud ning saame kindlaid tulemusi ja kogemusi teistega jagada.

Projekt kestis kaks aastat (2018-2020) ning nende aastate jooksul said kõik partnerid külastada projektis osalevaid lasteaedu. Kuna Tallinna Arbu Lasteaia direktor Alvina Maasik on mainitud projekti koordinaator, oli kokku lepitud, et projekti viimane kohtumine toimub Eestis. Kahjuks ebastabiilse olukorra tõttu pidime planeerituid tegevusi ümber korraldama ning projekti natuke teistpidi lõpetama. Oleme korraldanud projekti partneritele mõnusa reisi Eesti ilusamatesse kohtadesse. Reisi ajal sai palju analüüsida, mõtiskleda ning kokkuvõtteid teha. Samuti planeerisime sõidu nii, et igas kohas saaks Kneippi viit elementi kasutada, nt tegime sporti värskes õhus, karastasime oma organismi, toitusime tervislikult jne.

Aeg lendab kiiresti ja eelmainutud projekt on lõppenud. Kuid see ei tähenda seda, et meie lõpetame oma tegevused, mis on laste tervisele suunatud: „Meie Tervis on meie enda kätes”. Püsigem terved!

117671632_304023567576181_4605414322592264219_n.jpg