Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Arhiiviaines veebis

Arhiiviaines veebis

Tallinna Linnaarhiiv kasutab oma kogudele veebipõhise juurdepääsu võimaldamiseks peamiselt Rahvusarhiivi poolt loodud üleriiklikke süsteeme, kus Tallinna-keskset ainest on võimalik vaadelda kõrvuti üle-eestilisega.

  • Arhiiviinfosüsteem AIS . AIS on üleriiklik arhiiviandmete infosüsteem. Tallinna Linnaarhiivi kogude andmed leiad "Täpsema otsingu" vormi kaudu, kui "Uurimissaal" väärtuseks valid "Tallinna Linnaarhiiv".
  • Digiteeritud arhivaalide kogu SAAGA . SAAGA on Rahvusarhiivi peetav digiteeritud arhiiviallikate kogu, mis peamiselt sisaldab Rahvusarhiivi kogude ainest, kuid Tallinna Linnaarhiivi arhivaale leiab seal Kirikuraamatute, Gildide ja Linnade alajaotustest.
  • Tallinna Linnaarhiivi aadresslehtede kogu . Digiteeritud arhivaalid Tallinna Linnaarhiivi arhiivifondist TLA.1376 "Aadresslehed ja majaraamatud".
  • Kaartide infosüsteem www.ra.ee/kaardidTegu on Rahvusarhiivi kaardide infosüsteemiga, mille üheks osaks on ka Tallinna Linnaarhiivi Kaardikogu. Tallinna Linnaarhiivi kaardid leiad selles infosüsteemis kas tehes päringu "Tähis="TLA - Tallinna Linnaarhiiv" " või lingiga http://www.ra.ee/kaardid/index.php/et/map/searchAdvanced?archive=TLA&vmode=grid&q=1 . 
  • Fotode infosüsteem FOTIS . FOTIS on Rahvusarhiivi peetav fotode infosüsteem. Tallinna Linnaarhiivi kogudes olevate fotode andmed leiad, kui valid Arhiiviasutuse väärtuseks "Tallinna Linnaarhiiv". 
Vaata ka www.pergament.ee - UNICA, ehk veebipõhine pärgamentdokumentide seisundi ja kahjustuste atlas (arendatud koostöös Eesti Vabaõhumuuseumi konserveerimis- ja digiteerimiskeskusega KANUT ja OÜ-ga Heritagest). 

Viimati muudetud 21.02.2024