Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keskaegsed käsikirjalised raamatud

Keskaegsed käsikirjalised raamatud

Mittelalterliche Handschriften in den Sammlungen des Stadtarchivs Tallinn und des Estnischen Historischen Museums. Katalog. Hrsg. v. Tiina Kala. Tallinna Linnaarhiiv, 2007.
(Keskaegsed käsikirjalised raamatud Tallinna Linnaarhiivi ja Eesti Ajaloomuuseumi kogudes. Kataloog. Koost. Tiina Kala). 235 lk.

 Kataloogis on kirjeldatud Tallinna Linnaarhiivi ja Eesti Ajaloomuuseumi kogudes leiduvaid keskaegseid käsikirjalisi raamatuid – 24 religiooni, õigust, loogikat ja grammatikat ning meditsiini puudutavat köidet. Tegemist on keskajal Eestis kasutuses olnud, mitte hiljem arhiivi ja muuseumi kogude täienduseks hangitud raamatutega. Sellistena annavad kirjeldatud köited teatud läbilõike Eesti keskaegset vaimuelu mõjutanud tekstidest. Kirjeldused hõlmavad köidete välist (kodikoloogilist) iseloomustust ja üksikasjalikku ülevaadet iga raamatu sisust koos originaalkeeles esitatud tekstinäidete ja tsitaatide ning värviliste illustratsioonidega. Raamat sisaldab nimeregistrit ja tekstide alguslausete indeksit.   

hind 12 eurot

 

Viimati muudetud 21.02.2024