Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Näitus "Nimedeta"

Näitus "Nimedeta"

27.02.–12.04.2024 on Tallinna Linnaarhiivis (Tolli tn 6) eksponeeritud Malle Pahapilli maalid. Nii kirjutab Malle endast ja näitusest:

   Nimedeta

 
 

Olen hariduselt ehitusinsener ja töötanud pikka aega avalikus teenistuses – 24 aastat Tallinna linna- ja kaks aastat riigiametnikuna. Praegu olen pensionär. Maalimine on viimased paarkümmend aastat olnud minu hobi. Enamik minu maale on realistlikus stiilis. Sellel näitusel on eksponeeritud ka grupp väikemaale, kus olen mänginud värvidega.

Minu maalidel ei ole nimesid. Jagan kirjanik Carlos Ruiz Zafani arvamust, et inimene leiab raamatutes ainult seda, mis ta sees juba olemas on. Minu arvates on see nii ka kunsti, muusika jne puhul. Ka minul endal muutuvad mu maalide nimetused olenevalt meeleolust ja  uutest kogemustest. Ja kas peabki kõiki muljeid ja emotsioone sildistama?


Kuigi mulle meeldis juba koolipõlves joonistada, tulid hiljem muud hobid, töö ja pereelu vahele ja nõudsid kogu vaba aja. Olles tööl Nõmme Linnaosa Valitsuses, sattusin 1996. aastal kogemata uksega eksides samas majas graafik Evi Sepa juhendatud laste kunstiringi ruumi – ja läksin sinna veel paaril aastal ikka ja jälle tagasi. Tallinna Kesklinna Valitsusse tööle asudes avastasin Tallinna Rahvaülikoolis Zair Zeilanovi juhendatava maaliringi ja käisin seal mitmeid aastaid.

Pensionile jäädes jäi vaba aega rohkem, siis läbisin 2018.–2019. aastal Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia maalikursuse. 2023. aasta sügisel käisin kunstiakadeemias portreeillustratsiooni kursusel. Olen osalenud ka paaris maalilaagris. Alates 2023. aastast olen Hiiumaa Loovisikute Vabaühenduse HiKu liige.


Oma maale olen varem eksponeerinud: 

Tallinna Rahvaülikooli lõpunäitustel kuuel-seitsmel korral 
2017, 2018, 2019: neljal isikunäitusel Pirita Linnaosa Valitsuse majas
2021, 2022, 2023: igal aastal juulis ja detsembris Kärdlas Nelja Nurga Galeriis HiKu näitustel
2023: üheksa tööga kolme hobikunstniku näitusel Nõmme Kultuurimajas


Näitus on Tallinna Linnaarhiivis (Tolli 6) avatud 27.02.–12.04.2024
E, T, K, N kell 9–16, R kell 9–15  Malle Pahapill