Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C

Osale loodusvaatluse maratonil 14.-15. juunil 2019

Osale loodusvaatluse maratonil 14.-15. juunil 2019

Kirsiõites Putukaväil.JPG

 
 

Põhja-Tallinnas toimub 14.-15. juunil 2019 esmakordselt loodusvaatluse maraton, mis on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Koos Eesti Loodusmuuseumi loodusteadlastega vaatleme ja uurime Putukaväilal elavaid linde, imetajaid, putukaid, taimi, samblaid ja samblikke. Putukaväil on looduskaitsjate sõnul ökoloogiliselt liigirikas rohekoridor, õpime seal elutsevaid liike ära tundma ning määrama.
 

 
 

Keda ootame osalema?
Loodusvaatluse maratonil osalemiseks eelteadmisi tarvis ei ole, oodatud on kõik sõltumata vanusest, vaatluspunkti staabis on abis loodusteadlased. Põnevaid tegevusi ja avastamist on nii lastele kui täiskasvanutele.

Mis on loodusvaatluse maraton?Musträstas Foto: Lennart Lennuk
Tegemist on üle-eestilise loodusvaatlusega, mille käigus panevad inimesed erinevatel vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad (v.a I kaitsekategooria liigid).

Vaatluses märgitakse aeg, koht ja liik. Lisaks on hea, kui märgatud liigist on tehtud ka foto või video, mis aitab teadlastel liiki määrata. Igale loodusvaatluse maratonil osalejale meened korraldajatelt.

 

Miks osaleda loodusvaatluse maratonil?Koduvarblane Foto: Lennart Lennuk

  • Lõbus viis vabas õhus aega veeta ning osaleda piirkonna elustiku uurimises 
  • Loodusvaatluse oskuste arendamine ja uute teadmiste omandamine
  • Piirkonna arenguvisioonis kaasarääkimise võimalus

 


Putukaväila loodusfestivali ajakava, 14. juuni 2019 
Osalemine kõigile TASUTA

14:00-22:00     juhendavad loodusteadlased loodusvaatluse huvilisi
14:00               Putukaväila näituse avamine (kaardil märgitud asukohas)
19:30               vaatlusretked koos loodusteadlaste ja linnaplaneerijatega Putukaväila alal. Linnu-, imetaja-, putuka-, taime, sambla ja samblikuliikide uurimine.Ööliblikate vaatlus. Autor_Eesti Loodusmuuseum.jpg
23:00-01:00     Ööliblikate vaatlus

Kuhu tulla ja millisel alal toimub loodusvaatlus?
Pelgulinna Selveri haljasalal, garaažide vahel avame vaatluspunkti, kus on 14. juunil alates kl 14:00 kohal loodusteadlased Eesti Loodusmuuseumist, kes tutvustavad ala liigirikkust, juhendavad loodusvaatluseid ning aitavad liike määrata.

Loodusmuuseumi töötajad korraldavad alal leiduvatest taime-, linnu-, looma- ja putukaliikidest põneva pop-up näituse. Linnaplaneerijad aga tutvustavad 20. veebruarist - 20. märtsini toimunud Putukaväila ideekorje tulemusi ja uut kujunevat linnaruumi, milles oluline osa on liigirikkust toetaval haljastusel.

Loodusvaatluse alaks oleme valinud väikese osa Putukaväilast - Põhja-Tallinnas Sõle tn ääres Ehte, Puhangu ja Rebasekutsikas Foto: Lennart Lennuk Kaera tänavatega piirneva garaažide vahelise ala (tänane õhuliinide alune maa).

Putukaväil saab tegelikult alguse Astangult, kulgeb piki endise raudtee- ja kõrgepingeliinide koridori läbib Merimetsa roheala ning jõuab välja Kopli kaubajaama. Rohekoridori kutsume Putukaväilaks, sest õhuliinide all kasvav niidutaimestik on soodne elukeskkond tolmeldajatest putukaliikidele, kel on linnalooduse säilimises oluline roll.

Loodusfestivali seemned.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loodusvaatlus Putukaväilal 14.-15.06.2019.jpg

Leia Loodusvaatluse maraton facebookist  

 

Eesti Loodusmuuseum.JPG  3vZqFbKn.png

 

Viimati muudetud 21.02.2024