Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C

Putukaväila ideekorje on lõppenud

Putukaväila ideekorje on lõppenud

Ideekorje toimus 20.02 - 20.03 2019.a veebikaardil, AvaLinn mobiilirakenduses ja Sõle raamatukogus.

Tallinna linnaplaneerijad on loomas uut avaliku ruumi lahendust Kopli kaubajaamast Stroomi rannani. Kopli kaubajaama osatähtsus väheneb ja kõrgepingeliinid asendatakse maakaabliga, mis laiendab ala kasutusvõimalusi nt arendada roheala lineaarpargiks.

Eesmärk on luua piirkonnast inimsõbralik avalik ruum, mida iseloomustab taimede mitmekesisus ja looduskesksed lahendused. Ala on planeeritud linnas meeldivaks ajaveetmise koridoriks nii lastele kui täiskasvanutele. Looduslikult on ala väärtuseks taimestik, mis soodustab tolmeldajate (liblikaliste ja kimalaste) levikut. Linnainimesele on roheline (putuka)väil justkui otsetee loodusesse (Merimets ja Stroomi rand).

Piki Kopli kaubajaama serva planeeritakse uus kergliiklustee, et soosida rattakasutust ning veereda Balti jaamast Merimetsa või Stroomi randa vaid 10 minutiga.

Kopli kaubajaama luuakse uued pargi- ja rohealad, mitmekülgne avalik ruum ning ohutu liikumiskeskkond toovad linnaruumi aktiivselt kasutama ka lapsed ja seeniorid. Pelguranna ühendust kesklinnaga parandab oluliselt tulevikus rajatav Pelguranna trammiliin.

Pärast ideekorjet analüüsivad linnaplaneerijad ettepanekuid ning laiemat diskussiooni tekitanud kohad arutatakse läbi avalikes töötubades. Koosloome eesmärk on saavutada ühiskondlik kokkulepe avaliku ruumi lahenduse osas, et järgnevatel aastatel ala välja arendada.