Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

IDEEKORJE: Põhja-Tallinna avalik ruum

IDEEKORJE: Põhja-Tallinna avalik ruum

Tallinna linnaplaneerijad töötasid välja uue avaliku ruumi lahenduse Põhja-Tallinnas. Arvesse võeti erinevate huvigruppide ettepanekuid.

Uuri tulemusi kaardil:

Pärast ideekorjet analüüsisid linnaplaneerijad ettepanekuid ning laiemat diskussiooni tekitanud kohad arutatati läbi Põhja pst ruumilahenduse töötoas. Koosloome eesmärk on saavutada ühiskondlik kokkulepe avaliku ruumi lahenduse osas, et järgnevatel aastatel ala välja arendada.

Uuenevat linnaruumi iseloomustab inimsõbralik avalik ruum. Ala on planeeritud linnas keskseks vaba aja veetmise- ja loomevööndiks. Piirkonda on koondunud mitmed olulised avalikud hooned ja loomekeskused, mis elavdavad piirkonna kasutust aastaringselt. Telliskivi loomelinnak, Balti jaama turg, Kunstiakadeemia, Kultuurikatel, Energia avastuskeskus ja Linnahall pakuvad mitmekülgseid funktsioone ja tekitavad uut loomeenergiat.

Skoone bastioni ümbruses luuakse uued pargi- ja rohealad, mitmekülgne avalik ruum ning ohutu liikumiskeskkond toovad linnaruumi aktiivselt kasutama ka lapsed ja seeniorid. Piirkonnas on väga head ühistranspordiühendused trammi-, bussi-, trolli- ja rongiga liikumiseks, et soosida ühistranspordi kasutust.

Allikas: Tallinna linnaplaneerijad

Viimati muudetud 21.02.2024