Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

IDEEKORJE: Putukaväil Põhja-Tallinnas

IDEEKORJE: Putukaväil Põhja-Tallinnas

Putukaväil ideede kaart.jpg

Tallinna linnaplaneerijad on loomas uut avaliku ruumi lahendust Kopli kaubajaamast Stroomi rannani. Kopli kaubajaama osatähtsus väheneb ja kõrgepingeliinid asendatakse maakaabliga, mis laiendab ala kasutusvõimalusi nt arendada roheala lineaarpargiks

Eesmärk on luua piirkonnast inimsõbralik avalik ruum, mida iseloomustab taimede mitmekesisus ja looduskesksed lahendused. Ala on planeeritud linnas meeldivaks ajaveetmise koridoriks nii lastele kui täiskasvanutele. Looduslikult on ala väärtuseks taimestik, mis soodustab tolmeldajate (liblikaliste ja kimalaste) levikut. Linnainimesele on roheline (putuka)väil justkui otsetee loodusesse (Merimets ja Stroomi rand).

Putukaväil on osa ökoloogiliselt liigirikkast rohekoridorist, mis saab alguse Astangult ja kulgeb mööda kõrgepinge õhuliinide alust koridori Kopli kaubajaamani välja. Kitsamalt käsitleb Putukaväila projekt Põhja-Tallinnas Sõle tn ääres Ehte, Puhangu ja Kaera tänavatega piirnevat garaažide vahelist ala (tänane õhuliinide alune maa). Koridor ühendab erinevaid linnaosi, naabruskondi, erineva iseloomuga hoonestusalasid ning väärtuslike rohealasid. Õhuliinide all kasvav niidutaimestik on kujunenud soodsaks elukeskkonnaks tolmeldajatest putukaliikidele.

Piki Kopli kaubajaama serva planeeritakse uus kergliiklustee, et soosida rattakasutust ning veereda Balti jaamast Merimetsa või Stroomi randa vaid 10 minutiga.

Kopli kaubajaama luuakse uued pargi- ja rohealad, mitmekülgne avalik ruum ning ohutu liikumiskeskkond toovad linnaruumi aktiivselt kasutama ka lapsed ja seeniorid. Pelguranna ühendust kesklinnaga parandab oluliselt tulevikus rajatav Pelguranna trammiliin.

Ideekorje toimus 20. veebruar - 20. märts 2019.a AvaLinn rakenduses, veebis ja Sõle raamatukogus.

Uuri AvaLinn korjetulemusi kaardil:

Putukaväil – Põhja-Tallinna uus liigirikas rohekoridor (Sirp, 07.06.2019)

Putukaväil ideede kaart Illustreeritud.jpg

Illustratsioonid: Paco-Ernest Ulman

Viimati muudetud 21.02.2024