Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jaama plats

Jaama plats

12.1 kasvulava 3d balti jaama plats.jpg

Kalamaja on olnud erinevatel põhjustel Vanalinnast lahus. Kui seni linna osi eraldanud Balti jaama ala muutub selgelt ja nähtavalt ühendavaks, siis saab Kalamajast reaalselt kesklinna osa. Uus jaama plats kujuneb ka linna üheks keskseks liikumis- ja ümberistumissõlmeks. Vana-Kalamaja tänava pikendus Nunne tänavani kulgeb piki taastatavat glasiipuiestee lõiku.

 Jaama platsi kujundus on võimalikult lihtne ja funktsionaalne, kuna tegu on aktiivse logistikasõlmega. Graniitplaatidega kaetud avar väljakupind tõstab esile nii lähirongide paviljoni (1962) kui Vana-Kalamaja tänava liikumissuuna. Väljaku teise külje markeerib taastatav glasiipuiestee ja selle taga paiknev bussijaama varikatus (või busse kattev hoone), mis pakuks vihmavarju ka platsil viibijatele.

Lihtsate vahenditega on väljak jagatud erineva tempoga "ruumideks" - haljastusega liigendatud rahulikumad alad vahelduvad liikumiseks täiesti vabaks jäetud tsoonidega. Toompuiestee ja jaamapaviljoni vahel on väike ruudukujuline pöördistmetega ümbritsetud aed madalate puude grupiga (nt viljapuud).

Avalda lahendusele poolehoidu või kriitikat AvaLinn mobiiliäpis. 

Lae alla TASUTA rakendus:

AppStore ikoon.jpg  google-play-ikoon.png

Viimati muudetud 21.02.2024