Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tõelise nõmmeka bingo

Tõelise nõmmeka bingo

Kas sina tunned ennast tõelise nõmmekana? Kes üldse on tõeline nõmmekas? 

Nõmme Linnaosa Valitsus kutsub kõiki Nõmme sõpru osalema Tõelise nõmmeka bingos. Osalemiseks vajad bingo kaarti, mille saad Nõmme Majast (Valdeku 13), kaardile märgitud ettevõtetelt või erinevatelt Nõmme Linnaosa Valitsuse poolt korraldatud sündmustelt. Bingo saab hoo sisse 24. veebruaril ning tegevustele tõmbame joone alla Nõmme jõuluturul 7. detsembril. 

Bingo kaart koosneb 16 erinevast kastist. Mõni kast sisaldab mitut tegevust - osaleja saab valida endale meelepärasema tegevuse või sobivama kuupäevaga sündmuse. Eesmärk on täita võimalikult palju ülesandeid, mis on märgitud bingo kaardile. Ülesande täitmisel saab osaleja vastava ülesande peale templi või kleepsu. Tõelise nõmmeka bingo sobib igas vanuses inimesele! 

Osalejate vahel, kes saavad täis kõik mänguvälja kastid, läheb loosi suur tõelise nõmmeka komplekt Nõmme Linnaosa Valitsuse ja Nõmme ettevõtete poolt. Lohutusvoorus osalevad kõik, kelle bingo ruudustikust on täidetud vähemalt pool. Täidetud kaardid saab tuua alates septembrist Nõmme Maja infosaali. Võitjatega võetakse ühendust e-maili teel.

Kui lähenemas on mõni bingole märgitud sündmus, siis anname sellest kindlasti teada Nõmme sotsiaalmeedias. Nõmme Facebooki leiad siit ja Instagrami siit

Illustratsiooni autor: Kadri RoosiÜlesannete selgitused 

 1. Avastades Nõmmet - külasta vähemalt ühte Avastades Nõmmet sündmust; 
 2. Näitus Nõmmel - külasta näitust Artrovert Galeriis või Nõmme Majas (Valdeku 13); 

 3. Pingikontsert - sellel suvel toimuvad neljapäeviti Ravila pargis kontserdid, mis on pühendatud nendele muusikutele, kelle nimelised pingid pargis asuvad. Avakontserdil 6. juunil kõlab Alo Mattiiseni muusika, 20. juunil saab kuulata Arne Oidi loomingut jne.
 4. Nõmme Muuseum - tõeline nõmmekas külastab kindlasti ka Nõmme Muuseumi, näiteks muuseumipühapäevadel, mis toimuvad iga kuu esimesel pühapäeval. Muuseumis toimub teisigi toredaid üritusi, 24. aprillil on seal Vestlusõhtu raamatuga, kus Maris Pruuli esitleb oma trükisooja raamatut "Läbi Loodeväila. Kokkupõrkekursil Veenusega".

 5. Noortekeskus/Päevakeskus - vaata üle, mis võimalused on noortekeskustes (Valdeku Noortekeskus, Pääsküla Noortekeskus, Männiku noortetuba) või mis põnevad tegevused toimuvad Päevakeskustes. Valdeku Päevakeskuses saab templeid kabinetist 108 ja Viisi 29 päevakeskusest vastuvõtulauast; 
 6. Sõõrikukohvik/Nõmme raamatupood - Nõmme ei oleks ilma Nõmme Sõõrikukohvikuta õige Nõmme ehk naudi vahepeal ka sõõrikuid või külasta Nõmme Raamat raamatupoodi. Raamatupoest templi saamiseks tuleb teha ost vähemalt 20 euro väärtuses; 

 7. Rabatornikontsert/Advendikontsert - naudi mõnusat rabatorni- või advendikontserti. Advendikontsertideni on veel aega, aga rabatornikontsert toimub juba 25. mail ja seal astub üles imeline Inese trio.
 8. Rabajooks kevadel/Rabajooks sügisel - tule rabajooksule, kevadel või sügisel! Vimpli alusel on võimalik saada tempel ka tagantjärgi mõne eelneva aasta eest. Kevadine rabajooks toimub juba 21. aprillil. Sügisel on suur juubel, sest 13. oktoobril toimub 100. rabajooks.

 9. Aastapäevakontsert - naudi Eesti Vabariigi aastapäeva kontserdeid (24.02.24 lipu heiskamine Nõmmel, 20.08.24 Vabaduse pargis) või Nõmme linnaõiguste aastapäeva pidustusi novembris. Kui neid sündmusi ei ole võimalik külastada, kuid käisid 20.02.24 Estonia Kontserdisaalis toimunud kontserdil, saad küsida templi pileti ettenäitamisel tagantjärgi Nõmme Majast (Valdeku 13).
 10. Raamatukogu - Nõmme linnaosas on kolm raamatukogu (Nõmme, Männiku, Pääsküla), külasta mõnda neist. Muide, raamatukogudes on veel palju teisi võimalusi peale raamatute laenutamise; 

 11. Suplus Nõmme Spordikeskuses - tõeline nõmmekas käib Nõmme Spordikeskuse basseinides suplemas suvel ja/või talvel; 
 12. Nõmme Lumepark/Nõmme Uisupark/Nõmme Seikluspark - külasta kas Nõmme Lumeparki, Nõmme Uisuparki või Nõmme Seiklusparki

 13. Jõuluturg/Roheliste väravate tänav - külasta suursündmust Nõmmel. Roheliste väravate tänav on avatud Liiva raudteejaama läheduses 26. mail. Jõuluturg toimub sel aastal 7. detsembril.
 14. Nõmme Kultuurikeskus/Nõmme Huvikool - Nõmme kultuur elab! Naudi mõnda sündmust Nõmme Kultuurikeskuses või vaata järgi mida põnevat pakub Tallinna Nõmme Huvikool (Tallinna Nõmme Huvikool, Vikerkaare Maja, Loodusmaja); 

 15. Talgud/Prügikõnd - tõeline nõmmekas hoolib keskkonnast, osale talgutel või mõnel noortekeskuse prügikõnnil. Esimesed talgupäevad toimuvad 4. mail.
 16. Kuuülesanne - Lisaks on võimalik võita lisaauhindu iga kuu täites kuuülesandeid. Need kuulutame välja kuu alguses Nõmme Facebooki lehel ning siin samas kodulehel. Esimene kuuülesanne tuleb märtsikuus.


  Kuuülesanded:

  Aprill: Nõmme Turg kutsub kõiki endale külla ning bingo kuuülesandena oma turuostust pilti tegema. Pilte ootame Facebooki postituse kommentaaridesse.

  Kõigi osalejate vahel läheb loosi kotitäis head ja paremat Nõmme turult. Väikese vihjena olgu öeldud, et kotist leiab nii liha- kui köögiviljakraami, mõnusaid lõunaampse ja otseloomulikult eksootilisi maiuspalu.

  Turg on avatud ja ootab kogukonda parima värske toiduga otse Nõmme südames.

  Kuuülesande templi saamiseks näita pilti Nõmme Maja infosaali töötajatele või küsi templit mõnel Nõmme Linnaosa Valitsuse poolt korraldatud sündmusel. Ülesande tähtaeg on 30. aprill.

  Märts: Tee pilt koos mõne Nõmme skulptuuriga - näiteks koos jaamaülemaga, Nõmme Emaga või miks mitte Nikolai von Glehniga! Mida loovam, seda vahvam!

  Pilte ootame Facebooki postituse kommentaaridesse või postita eraldi enda Facebooki (märgi juurde Nõmme Facebooki leht) või Instagrami (märgi @minu_nomme).

  Kõigi osalejate vahel läheb loosi kinkekott Nõmme Linnaosa Valitsuse poolt!

  Kuuülesande templi saamiseks näita pilti Nõmme Maja infosaali töötajatele või küsi templit mõnel Nõmme Linnaosa Valitsuse poolt korraldatud sündmusel. Ülesande tähtaeg on 31. märts

Viimati muudetud 11.04.2024