Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Biojäätmete kodukompostrite ja kogumismahutite kasutusse andmine

Kõigile kodukompostri ning kogumismahuti taotlejatele tuli eraldi e-kiri täpse biojäätmete kogumise ning kättesaamise infoga. Kõik, kes valisid kogumismahuti või kodukompostri kättesaamise kohaks Tallinna Paljassaare jäätmejaama, saavad selle kätte vahemikus 26. sept kuni 2. okt. Pääsküla jäätmejaamast saab kompostri kätte 26. oktoobril kella 16:00-20:00ni. 

Jäätmejaam on avatud E-R 12-20.00 ning L-P kell 10-18.00.

Tule endale sobival ajal ning palun võta kaasa kodukompostri või kogumismahuti taotleja ID-kaart, muidu ei saa Sulle kogumisvahendit väljastada!

Pääsküla jäätmejaama ei ole veel kõik kompostrid tarnitud, seetõttu toimub seal nii kodukompostrite kui kogumismahutite väljastamine oktoobri alguses. Selle kohta tuleb kõigile taotlejatele eraldi e-kiri!


Jäätmeseaduse, Tallinna jäätmekava 2022-2026 ja Tallinna jäätmehoolduseeskirja kohaselt tuleb jäätmeid liigiti koguda. Biojäätmete tekkekohal liigiti kogumine tuleb Eestis korraldada hiljemalt 31. detsembriks 2023, kuid Tallinnas planeeritakse seda varem – kevadeks 2023.

Biojäätmete üleandmine korraldatud jäätmeveo raames jäätmevedajale kogumismahutiga on Tallinnas kavandatud muuta kohustuslikuks kõigile alates 2023. aasta 1. aprillist. 
Üksikelamu, paarismaja, ridaelamu boksi või kahe korteriga elamu elanikud saavad valida biojäätmete nõuetekohase kompostimise või mahutiga üleandmise vahel. Üle 2 korteriga elamu elanikud võivad ka kompostida, aga mahuti olemasolu on samuti kohustuslik.